Koşuya 130 kişi katıldı

Elazığ'da, 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma etkinlikleri kapsamında halk koşusu düzenlendi. 130 kişinin katıldığı koşuda erkeklerde Nihat Takmak, bayanlarda ise Elif Akbal birinci oldu.

Koşuya 130 kişi katıldı Spor

15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma programı etkinlikleri kapsamında Türkiye Atletizm Federasyonunun katkılarıyla 15 Temmuz Şehitleri ve Gazileri için Elazığ'da halk koşusu düzenlendi. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde organize edilen koşuya 130 kişi katıldı. 2 kilometre yapılan koşuda erkeklerde Nihat Takmak, bayanlarda ise Elif Akbal birinci oldu.

MADALYALARINA KAVUŞTULAR

15 Temmuz birinci yıl dönümünde Gençli Spor İl Müdürlüğü olarak bütün programlarda bulunduklarını belirten İl Müdürü Sedat Acar, "Programlar dışında spor teşkilatı olmamız nedeni ile de spor camiasının içerisinde farklı branşlarda 15 Temmuz'u anmak, unutmamak ve unutturmamak adına farklı branşlarda çalışmalar yapıyoruz. Şuanda atletizm ile ilgili program yapıyoruz. Yüzme, voleybol ve basketbol tarzında 15 Temmuz'u anma adına yaptığımız çalışmalar var. Şehitlerimizi anmak için buradayız. Amacımız yarışmacılarımızın birbirlerini yenmeden ziyade o günün ruhunu yaşamalarıdır"dedi. Etkinliği Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Sedat Acar'la birlikte Atletizm Federasyonu Elazığ İl Temsilcisi Mustafa Cihan ve vatandaşlarda takip etti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet