Darbe girişimi lanetleniyor 

ELMÜTDER ve SÖDER yaptıkları açıklamalar ile 15 Temmuz darbe girişimini kınadı.

Darbe girişimi lanetleniyor  Güncel

Darbe girişiminin yıl dönümü dolayısıyla açıklama yapan ELMÜTDER Başkanı Osman Avcıl, darbelerin İslami gelişmelere ve insanların özgür iradesine pranga vurmak amacıyla yapıldığına dikkat çekti. Avcıl açıklamada şu ifadelere yer verdi: “İnsanlık tarihi boyunca hak ile batılın mücadelesin de hakkın hakim olduğu dönemlerde adalet ve merhamet tüm insanlık için uygulanmıştır. Batılın hakim olduğu dönemler de ise insanları kendine kul ve köle yapmak için sürekli acımasız adaletsiz ve merhametten yoksun politikalar uygulanmıştır. Bugüne kadar ülkemizde ve diğer İslam beldelerinde insanları kontrol altına alabilmek için kaos ve darbeler yolu tercih edilmiştir. Darbelerin gayesi hakkı devre dışı bırakıp halkları kontrol altına almaktır. Yakın tarihimizde yaşanan bütün darbelerin amacı İslâmi gelişmeleri engellemek ve insanların özgür iradelerine pranga vurmaktadır. En son 15 Temmuz 2016 da gerçekleşen darbe teşebbüsünün maksat ve gayesi değişmemiştir. Bu sebeple biz ELMÜTDER olarak Müslümanlara yapılan bu darbeleri en şiddetli şekli ile kınıyor, ülkemiz ve tüm İslam beldelerinin bir daha alçak ve kalleşçe darbelere maruz kalmamalarını Rabbimizden niyaz ediyoruz. En büyük darbe, yeryüzünde Allah’ın hükümranlık hakkının gasp edilmesidir. Darbelere karşı olduğumuz gibi, Allah’ın hükmetme yetkisinin gasp edilerek insanların insanlara hükmetmesine de karşıyız. Bu vesile ile Hak uğrunacan veren şehitlerimizi rahmetle anıyoruz.”

‘MİLLETİMİZ MÜSAADE ETMEYECEK’             

SÖDER Genel Başkanı Doç. Dr. Mehmet Turan da 15 Temmuz darbe girişimini kınayarak, “15 Temmuz 2016 günü Türkiye düşmanlarınca başlatılan darbe girişimi karşısında vatandaşlarımızın sergilemiş olduğu tutum tüm dünyaya gösterdi ki; Bizler için söz konusu Vatan ise gerisi teferruattır.

Türkiye Cumhuriyeti Devletinin ilerleyişini durdurmak ve vatanın bütünlüğünü bozmak isteyen her hain bilmelidir ki milletimiz, hiçbir zaman buna müsaade etmeyecektir ve devletimizin hiçbir kademesinde vatan haini barınamayacaktır. 15 Temmuz gecesi; Tek Devlet, Tek Vatan, Tek Bayrak ve Tek Millet ruhuyla nöbetteyiz. 15 Temmuz'da kahramanca vatanını ve devletini koruyan aziz şehitlerimizi rahmetle anıyoruz." ifadelerine yer verdi. (Bülten)

 

 

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet