Erdem: Devletimiz ve milletimizin yanındayız

15 Temmuz darbe girişiminin yıldönümü dolayısıyla basın açıklaması yapan Elazığ Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birliği Başkanı Cemil Erdem, “Esnaf ve sanatkarlar olarak devletimizin, milletimizin ve meşru Cumhuriyet Hükümetimizin yanındayız” dedi.

Erdem: Devletimiz ve milletimizin yanındayız Güncel

Haber: Duygu KAÇAR

15 Temmuz darbe girişimi dolayısıyla Elazığ Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birliği Başkanı Cemil Erdem bir basın açıklaması yaptı. Açıklamada darbe girişimini kınadıklarını belirten Erdem,  “Devletinin birlik ve beraberliğine, milletimizin iradesine, seçilmiş Cumhuriyet Hükümetimize ve demokratik rejimimize açıkça tehdit eden 15 Temmuz darbe ve devletimizi işgal girişimini bir defa daha kınıyoruz. Hiç bir zaman Cumhuriyet ve rejim düşmanlarına bu mukaddes topraklarda devletimizi ele geçirme fırsat ve imkanı tanınmayacaktır. Dün olduğu gibi bugün ve her zaman milletimiz; ülkesine ve devletine canı pahasına sahip çıkacaktır. Esnaf ve sanatkarlarımız her zaman olduğu gibi tek vücut halinde ve sarsılmaz bir irade ile devletimizin, milletimizin ve meşru Cumhuriyet Hükümetimizin yanında yer alacaktır” dedi.

‘REHAVETE KAPILMADAN ÇALIŞMALIYIZ’

Milletin darbe girişiminin ardından kısa süre içinde toparlandığını söyleyen Erdem, “Darbe girişimini takiben ülkemiz büyük bir travma ve sarsıntı geçirmiştir. Elbette ve tabiatıyla ekonomimiz de bu saldırıdan aynı şekilde olumsuz etkilenmiştir. Şükürler olsun ki milletimizin azmi ve  kararlılığı  sayesinde kısa bir süre içerisinde  bu olumsuzluklar ve badireler atlatılmıştır. Hükümetimizce alınan önlem ve yapılan reform niteliğindeki çalışmalar ile ülkemiz hızla toparlanmıştır. İstihdam, ihracat ve büyüme açısından ekonomik hayatımız yerli yerine oturmaya başlamıştır. Terör örgütlerine fiilen destek olanlar, bu örgütlerin mensupları ile ilişkisi, alakası bulunanlar, bağımsız Türk yargısı önünde bir bir hesap vermeye başlamışlardır. Dimdik ayakta durabilmek, milletimizi ve ülkemizi muasır medeniyet seviyesine çıkarabilmek için rehavete kapılmadan çalışmalıyız ”dedi.

‘TÜRKİYE CUMHURİYETİ SONSUZA DEK YAŞAYACAK’

Tek bayrak, tek vatan, tek millet ve tek devlet vurgusu üzerinde duran Erdem, “Başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere, Gazi Meclisimiz,  Başbakanımız, siyasi partilerimiz, sivil toplum kuruluşlarımız ve medyamızın cesaretli ve kararlı duruşu ile altın harflerle şanlı tarihimize yazdığımız bu destanın yıldönümünde, kanlarını bu topraklara dökerek şehitlik mertebesine erişen 249 şehidimize Allahtan gani gani rahmet, gazilerimize acil şifalar temenni ediyoruz. Hiç şüphe yok ki Türkiye Cumhuriyeti, demokrasiye ve Cumhuriyetin temel niteliklerine bağlı kalarak; Tek bayrak, tek millet, tek vatan ve tek devlet ülküsü etrafında sımsıkı kenetlenerek sonsuza kadar yaşayacaktır ”dedi.

 

 

 

 

Elazığ Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nden 15 Temmuz için ortak basın açıklaması

Haber: Duygu KAÇAR

15 Temmuz darbe girişimi yıldönümü dolayısıyla bütün yurtta Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği tarafından ortak bir basın açıklaması yapılarak,  15 Temmuz darbe girişimi kınandı. Elazığ’ da da Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birliği Başkanı Cemil Erdem basın açıklaması düzenleyerek şunları dile getirdi, “T.C. Devletinin birlik ve beraberliğini ve milletimizin serbest iradesi ile seçilmiş Cumhuriyet Hükümetimizi ve demokratik rejimimizi açıkça tehdit eden, 15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleşen darbe ve Devletimizi işgal girişimini,  15 Temmuz ‘ un yıldönümünde yeniden en kuvvetli bir biçimde bir defa daha kınıyoruz.”

‘DEVLETİMİZİN VE MİLLETİMİZİN YANINDAYIZ’

 Birlik ve bütünlüğe vurgu yapan Erdem, “Hiç bir zaman cumhuriyet ve rejim düşmanlarına bu mukaddes topraklarda devletimizi ele geçirme fırsat ve imkanı tanınmayacaktır. Dün olduğu gibi bugün ve her zaman milletimiz; ülkesine ve devletine canı pahasına sahip çıkacaktır. Esnaf ve sanatkarlarımız her zaman olduğu gibi tek vücut halinde ve sarsılmaz bir irade ile devletimizin, milletimizin ve meşru Cumhuriyet Hükümetimizin yanında yer alacaktır” dedi.

‘REHAVETE KAPILMADAN ÇALIŞMALIYIZ’

Milletin kısa süre içinde toparlandığını söyleyen Erdem, “Darbe girişimini takiben ülkemiz büyük bir travma ve sarsıntı geçirmiştir. Elbette ve tabiatıyla ekonomimiz de bu saldırıdan aynı şekilde olumsuz etkilenmiştir. Şükürler olsun ki milletimizin azmi ve  kararlılığı  sayesinde kısa bir süre içerisinde  bu olumsuzluklar ve badireler atlatılmıştır. Hükümetimizce alınan önlem ve yapılan reform niteliğinde  çalışmalar ile ülkemiz hızla toparlanmıştır. İstihdam, ihracat ve büyüme yönlerinden ekonomik hayatımız yerli yerine oturmaya başlamıştır. Terör örgütlerine fiilen destek olanlar, bu örgütlerin  mensupları örgütle ilişkisi alakası bulunanlar, bağımsız Türk yargısı önünde bir bir hesap vermeye başlamışlardır. Dimdik ayakta durabilmek, milletimizi ve ülkemizi muasır medeniyet seviyesine çıkarabilmek için rehavete kapılmadan çalışmalıyız ”dedi.

‘TÜRKİYE CUMHURİYETİ SONSUZA DEK YAŞAYACAK’

Tek bayrak, tek vatan, tek millet ve tek devlet vurgusu üzerinde duran Erdem, “Başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere, Gazi Meclisimiz,  Başbakanımız, siyasi partilerimiz, sivil toplum kuruluşlarımız ve medyamızın cesaretli ve kararlı duruşu ile altın harflerle şanlı tarihimize yazdığımız bu destanın yıldönümünde, kanlarını bu topraklara dökerek şehitlik mertebesine erişen 249 şehidimize Allahtan gani gani rahmet, 2.301 gazimize de yeniden acil şifalar ve iyilikler temenni ediyoruz. Hiç şüphe yok ki Türkiye Cumhuriyeti, demokrasiye ve Cumhuriyetin temel niteliklerine bağlı kalarak; Tek bayrak, tek millet, tek vatan ve tek devlet ülküsü etrafında sımsıkı kenetlenerek sonsuza kadar yaşayacaktır ”dedi.

 

 

 

 

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet