“Milli iradenin yanındayız”

15 Temmuz darbe girişimi dolayısıyla açıklama yapan İlimiz STK’ları, milletin vicdanının sesi ve devletin tamamlayıcı unsuru olan STK’ların her daim milli iradenin ve devletin yanında olacağını bildirdi.

“Milli iradenin yanındayız” Güncel

Haber: Uğur ATEŞ

15 Temmuz darbe girişiminin yıl dönümü dolayısıyla birçok kurum, kuruluş ve siyasiden açıklama gelmeye devam ediyor. Gün dolayısıyla İlimiz STK’ları da bir basın açıklaması düzenledi. Öğretmenevinde bir araya gelen STK’lar adına konuşan Elazığ STK Platformu Dönem Sözcüsü Prof. Dr. İbrahim Türkoğlu, STK’lar olarak milli iradenin ve devletin yanında olmaya devam edeceklerini açıkladı. 15 Temmuzda ülkemizin büyük oyun ile karşı karşıya kaldığına dikkat çeken Türkoğlu, açıklamanın devamında şu ifadelere yer verdi: “ 15 Temmuz 2016 gecesin de, ülkemiz hain bir darbe kalkışması ile işgal girişimine maruz kalmış, Cumhurbaşkanımızın liderliğinde milletimiz azimli ve inançlı bir mücadele sergileyerek demokrasisine ve milli iradesine sahip çıkmıştır. Bu süreçte, milletimiz ağır ve acı kayıplara uğramış, sayısız vatan evladının çabasıyla darbe kalkışması ve işgal girişimi önlenmiştir. Milletimizin 15 Temmuz destansı mücadelesinin I. yıldönümü nedeniyle bugün burada toplanmış bulunmaktayız.

‘FETÖ MİLLİ İRADEYİ TAHAKKÜM ALTINA ALMAYA KALKIŞTI’

15 Temmuz darbe girişimi ile FETÖ terör örgütünün milli iradeyi tahakküm altına almaya çalıştığını belirten Türkoğlu, “O karanlık gecede, din istismarı ve takiye fanusuna saklanmış dış güçlerin kontrolündeki FETÖ terör örgütü, devletimizi ele geçirmeye, milli irademizi tahakküm altına almaya kalkıştı. 15 Temmuz'daki karanlık geceyi, 81 ilde milletimizin evlatlarının vermiş olduğu mücadele aydınlattı. Milletimizin milli iradesine kararlı bir şekilde sahip çıkması karşısında, darbecilerin silahları, tankları ve uçakları hiçbir işe yaramamıştır. Meydanlara çıkan halkımız, dünyada tanka karşı yumrukla, kurşuna ve bombaya karşı tekbirle ayakta duran tek millet olmuştur. Milletimiz şanlı mazisini, şerefli istikbale taşıma iradesiyle girdiği ölüm-kalım savaşından alnının akıyla, bileğinin hakkıyla çıkabilmiştir.15 Temmuzda ülkemizi hedef alan hain plan ile İslam dünyasın da günümüzde yaşanan olaylar gösteriyor ki, büyük bir oyun ile karşı karşıyayız. Bu oyunu bozacak tek güç, yine asırlarca İslam dünyasının bayraktarlığını yapan milletimizdir.

‘HER DAİM MİLLİ İRADENİN YANINDA OLACAĞIZ’

Açıklamada STK’lar olarak 15 Temmuz’u unutturmayacaklarını belirten Türkoğlu, şunları kaydetti: “15 Temmuz’un ülkemiz için bir tarihsel dönüm noktası olduğuna inanıyoruz.Çünkü bu alçak saldırı, darbenin ötesinde, bundan bir asır önce olduğu gibi ülkemizi işgal girişimiydi. 15 Temmuz, aynı zamanda Kurtuluş Savaşından sonra ülkemizin karşılaştığı en büyük badireydi.15 Temmuz, tarihimizin en zor günlerinden biri olduğu gibi, milletimizin de verdiği cesur mücadele destanının adıdır. Bu nedenle, 15 Temmuz’u unutmayacağız, unutturmayacağız, 15 Temmuz ruhunu gelecek nesillere aktararak canlı tutacağız. 15 Temmuz şehitleri için Allah’tan rahmet, şehit yakınlarına ve milletimize başsağlığı, gazilere sağlıklı ve huzurlu bir hayat, tedavileri devam edenlere acil şifa diliyoruz.

15 Temmuz gecesi sokakları, meydanları doldurarak, inançları, vatanları, bayrakları, özgürlükleri, gelecekleri için darbecilere meydan okuyan halkımıza şükranlarımızı sunuyoruz. Milletimizin vicdanının sesi ve devletimizin tamamlayıcı unsuru olan STK’lar olarak, her daim milli iradenin ve devletimizin yanında olacağımızı ilan ediyor, bu hain darbe kalkışmasını en şiddetli şekilde kınıyor ve faillerinin adalet geciktirilmeden cezalandırılmasını istiyoruz.”

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet