Alpay: 15 Temmuz’u unutmamalı ve gönülden çıkarmamalıyız!

İlim Yayma Cemiyeti Elazığ Şubesi tarafından 15 Temmuz Şehitleri anma programı düzenlendi. Cuma namazı çıkışında basın açıklaması yapan Milli Savunma Bakanı Yardımcısı Şuay Alpay, 15 Temmuz ruhunun çok önemli olduğunu söyleyerek bu günü asla unutmamak ve gönülden çıkarmamak gerektiği vurgusu yaptı.

Alpay: 15 Temmuz’u unutmamalı ve gönülden çıkarmamalıyız! Güncel

Haber: Recep ALTAY

Tarihi Harput Mahallesi’nde bulunan Ulucamii’de İlim Yayma Cemiyeti Elazığ Şubesi tarafından 15 Temmuz Şehitleri anma programı düzenlendi. Programa, Milli Savunma Bakan Yardımcısı Şuay Alpay, AK Parti Elazığ Milletvekili Ejder Açıkkapı, Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Fırat Üniversitesi Rektörü Kutbeddin Demirdağ ve AK Parti Elazığ İl Başkanı Ramazan Gürgöze katıldı. Cuma namazı sonrasında şehitler için Kur’an-ı Kerim okunup dua edildi.

‘15 TEMMUZ DİRİLİŞ VE AYAĞA KALKMA GÜNÜDÜR’

15 Temmuz 2016’da milletin çok büyük bir acı yaşadığını ifade eden Milli Savunma Bakan Yardımcısı Şuay Alpay, “15 Temmuz sadece bir darbe girişimi değil, işgal girişimiydi. Aynı zamanda milletimizi topyekün yok etmeye, hayat damarlarını kesmeye, geleceğini çalmaya çalışan büyük bir hain planın önemli parçasıydı. Bu milletin büyük fedakârlığı, kahramanlığı, Cumhurbaşkanımızın siyasi liderliği, önderliğinde topyekun bir diriliş, bir ayağa kalkma ile hainler ve darbeciler emellerine ulaşamadı. 15 Temmuz darbe girişiminde şehitlerimiz ve gazilerimiz oldu. Biz şehitlerimizin ve gazilerimizin ruhaneti üzerinde bu mücadeleye devam ettik ve mücadelemizi sürdüreceğiz. FETÖ alçak yapısı gibi bu ülkeye, millete ve devletin varlığına kast eden bu ülkenin değerlerine kast eden terör örgütlerine karşı bu millet birliğini dirliğini,  beraberliğini daim ettirmek sureti ile mücadele edecektir” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet