Demokrasi gününde örnek Kan Bağışı Kampanyası

Sağlık Bakanlığı ve Türk Kızılay’ı iş birliği ile 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde Kan Bağışı Kampanyası düzenlendi.  

Demokrasi gününde örnek Kan Bağışı Kampanyası

Haber: Sevcan ÇOLAK

Sağlık Bakanlığı ve Türk Kızılay’ı iş birliği ile 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında Kan Bağışı Kampanyası düzenlendi. Demokrasi Meydanı’nda düzenlenen kan bağışına halkımızın ilgisi yoğun oldu. Kampanya kapsamında Elâzığ İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. İbrahim Halil Akkuş, “15 Temmuz hain darbe girişiminin üzerinden 1 yıl geçti. Bir yıl önce 15 Temmuz günü ülkemizin içinden kendi silahlarımızla halkımıza saldıran hain bir örgütün darbe girişimiyle karşı karşıya kaldık. Kahraman milletimizin desteği ve silahlı kuvvetlerimizin çabaları ile darbe girişimi püskürtülmüştür. Darbe sürecinde sağlık çalışanları olarak gerek hastanede çalışan doktor ve hemşerilerimizle gerekse de 112 ambulans hizmetlerinde görev yapan arkadaşlarımızla her noktada elinden gelen çabayı göstermişlerdir. Tek temennimiz ülkemizde yaşanan darbe ve terör olaylarının son bulması” dedi.

‘HALKIMIZI KAN BAĞIŞI YAPMAYA DAVET EDİYORUM’

Tüm Elazığ halkını kan bağışı yapmaya davet eden Akkuş, şunları ifade etti: “Ülkemiz için hayırlı işler yaparak kan verelim ve insan hayatı kurmaya devam edelim. Tüm Elazığ halkına başta sağlık çalışanlarımız olarak burada bulunarak örnek olmak istedik. Tüm halkımızı da böyle menfur olaylardan önce Sağlık Bakanlığımıza ve Kızılay’ımıza destek olmalarını istiyoruz.”

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet