Boksa ilgi oldukça fazla!

İl Spor Merkezleri kapsamında haftanın neredeyse her günü düzenlenen antrenmanlar yoğun bir şekilde devam ediyor. Konuyla ilgili açıklamada bulunan Elazığ Bölgesi Ve Milli Takımlar Boks Antrenörü Cemil Döndü; “Yaz döneminde başlayan İl Spor Merkezleri’nde boks branşına olan ilgi oldukça fazla.”dedi.

Boksa ilgi oldukça fazla! Spor

İbrahim KARAKULAK

Temmuz ayının başında Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü tarafından her yıl düzenlenen İl Spor Merkezleri’nin açılışı gerçekleştirilmişti. Ülke nüfusunun büyük bir bölümünü oluşturan çocuk ve gençlerin serbest zamanlarını en iyi şekilde değerlendirmelerini sağlayarak, onları zararlı alışkanlıklardan korumak, ruhen ve bedenen sağlığı yerinde sportmen bir nesil oluşturmak amacıyla 81 İl merkezinde her yıl uygulanan İl Spor Merkezleri Yaz Spor Okulları Elazığ’da 20 branşta faaliyet gösteriyor. atletizm, badminton, basketbol, futbol, yüzme, tenis, judo, taekvon-do, kick-boks, karate, wushu, güreş, hentbol, cimnastik, masa tenisi, okçuluk, satranç, voleybol, engelliler gibi branşların yanı sıra boks branşında da faaliyet gösteriliyor.

HAFTANIN 6 GÜNÜ BOKS YAPIYORLAR

İki gruba ayrılan boks branşında haftanın altı günü faaliyet gösteriliyor. Kurslarda salon sporlarına ilgi oldukça yoğun olurken, Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma ve cumartesi günleri Yakup Kılıç Spor Salonu ve Hentbol Spor Salonu’nda gençler uzman antrenörler eşliğinde boks branşında çalışmalarını sürdürüyor.

17:00 İLE 19:00 ARASINDA ANTRENMANLAR SÜRÜYOR

Hentbol Spor Salonu’nda gerçekleştirilen antrenmanları Antrenör Esat Kaçmaz idaresinde gerçekleştirilirken, Yakup Kılıç Spor Salonu’ndaki çalışmalar Elazığ Bölgesi Ve Milli Takımlar Boks Antrenörü Cemil Döndü gözetiminde yapılıyor. Haftanın 5 günü Yakup Kılıç Spor Salonu’ndaki çalışmalar devam ederken, kursa olan ilgi ve çalışmalar hakkında Deneyimli Çalıştırıcı Döndü gazetemize açıklamalarda bulundu. Döndü; “Yakup Kılıç Spor Salonu’nda haftanın 5 günü antrenmanlarımız devam ediyor. Yaz döneminde başlayan İl Spor Merkezleri’nde boks branşına olan ilgi oldukça fazla. Hafta için öğrencilerimizle saat 17:00 ile 19:00 arasında antrenmanlarımızı gerçekleştiriyoruz. Bizim amacımız sporu gençlerimize sevdirebilmek ve Elazığ’da yeni Yakup Kılıçlar yetiştirebilmekti. Öte yandan hain darbe girişiminde 15 Temmuz 2016’da vatanı için şehit düşen bütün vatandaşlarımızı rahmetle anıyorum. Milletimiz 15 Temmuz direnişini gerçekleştirmekle kalmamış, bütün tehlikelerin karşısında omuz omuza dim dik ayakta durarak tam bir kahramanlık destanı da yazmıştır.”ifadelerinde bulundu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

samıra ayse gokce ebrar @kızlarla boks

02 Ekim 2017 16:11

boks guzel bır brans ama agır bır spor, tabı calısırsan guzel ve zevklı olur,bızde gıdıyoruz ama gokce ve ebrar gelmıyor bızyanı ben sonuna kadar gıdecem gercekten rahatlatıcı ama malesef 1 ay gıdemem cunku kolum kırık,,,.....

Haber Scripti: Medya İnternet