TKDK, yatırım kazandırmaya devam ediyor

Elazığ TKDK, kurulduğu günden bu yana sunduğu destekler ile Elazığ’a yatırım kazandırmaya devam ediyor.

TKDK, yatırım kazandırmaya devam ediyor Güncel

IPARD II programının 1. çağrısında sunulan projelere ait sözleşmelerin imzalanmasıyla beraber, Elazığ’da ticaret ve iş gücü alanında hareketlilik yüzlerin gülmesine katkı sağlıyor. Kurulduğu günden bu yana AB finansman kaynağını en iyi şekilde değerlendirmeye çalışan TKDK Elazığ İl Koordinatörlüğü, yatırımların sağlıklı yürümesi için denetim ve ziyaret amaçlı kontrollerine devam ediyor.

‘BİRÇOK SEKTÖRÜ DOLAYLI OLARAK DESTEKLERLE BULUŞTURUYORUZ’

Yatırım aşamasında olan projelerin saha kontrollerine zaman zaman yönetim kademesinin de katılmasıyla beraber, yatırımcıların yöneticiye sormak istediği sorularını inşaat sahasında işlerini aksatmadan dile getirmelerinin önemine değinen TKDK Elazığ İl Koordinatörü Vekili İbrahim Sertaç Yılmaz şunları ifade etti: “Elazığ TKDK olarak, hizmete başladığımız ilk günden itibaren Elazığ’ımızın yatırımlardan azami derecede faydalanabilmesi mantığıyla hizmet etmeye çalışıyoruz. Bu çağrı döneminde 63 proje ile sözleşme imzaladık. Görünürde şahsa verilmiş destek olarak görünebilir ama niyet aşamasından tutun da faaliyet aşamasına geçinceye kadar fotokopiciden, lokantacıya, inşat işçisinden fabrika sahibine, kısacası herkesi dolaylı olarak TKDK destekleri ile buluşturmuş oluyoruz.  İçinde bulunduğumuz mevsimin getirdiği sıcak hava şartları altında bu yatırımların bir an önce hayata geçirilmesi için emek sarf eden emekçi işçi kardeşlerimizi ve yatırımcılarımızı sahada ziyaret etmeye çalışıyoruz. Sadece maddi destek sağlamayıp aynı zamanda devletin manevi desteğini hissedebilmeleri için bu rutin saha ziyaretlerimizi gerçekleştirmeye çalışıyoruz.  12 Haziran 2017 tarihinde 2. çağrıya çıkıp 103 diye tabir ettiğimiz Tarım ve Balıkçılık Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması ile İlgili Fiziki Varlıklara Yönelik Yatırımlar Tedbiri ile 3 milyon Euro tutarında destek sunarak büyük işletmelerin kurulmasına yönelik yatırımlarımız inşallah olacaktır.  Bu yatırımcılarımızın doğru alanda fırsatları iyi değerlendirip çağrı sürecinde projelerini hayata geçmesi için harekete geçmelerini bekliyoruz. Yapılan son değişiklikle beraber ilimizin 6.bölgeye alınması ve ayrıca IPARD fonlarının kullanılıyor olması yatırım yapmak isteyenler için çok büyük bir fırsattır. Doğru yatırımcı, fırsatları üretime ve istihdama çevirmelidir” dedi.

‘HAYALİMİZDEKİ YATIRIMLARI GERÇEKLEŞTİRMEK İÇİN ÇALIŞIYORUZ’

Proje sahipleri, İl Koordinatörü Vekili İbrahim Sertaç Yılmaz’a ve şahsında tüm Koordinatörlük personeline ilgi ve desteklerinden dolayı teşekkür edip şunları ifade ettiler: “ Devlet, yatırımcıya bütün kaynakları seferber etmiş durumda. Bizler de hayalimizde olan yatırımları, hibe destekleri ile daha erken ve daha sağlıklı bir şekilde üretime geçmesi için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Ama sadece devlet desteği sürdürülebilir üretim için yeterli değildir. Bu destek sadece harekete geçmeye başlamış bir fikre ivme kazandırır. Yatırımcı bu işin sorumluluğunda olup üretim noktasında pazarda en güçlü şekilde yerini alabilmek için çalışmasını sürdürmelidir. İnşallah devletin bizlere sunmuş olduğu bu desteği, bizlerde üretim ve istihdama çevirerek herkese katkı sunacak şekilde yatırımlarımızı sürdüreceğiz.” (Bülten)

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet