Şike iddiasında söz TFF’de!

Şike iddiasına ilişkin Türkiye Futbol Federasyonu’ndan açıklama yapıldı. TFF tarafından yapılan açıklamada; “Etik Kurulu'nun, hazırlayacağı rapor Yönetim Kurulumuza sunulacak, Yönetim Kurulumuzun alacağı karar doğrultusunda disiplin yargılaması yapılması amacıyla ilgili kulüp ve kişiler disiplin kuruluna sevk edilecektir.” İfadeleri yer aldı.

Şike iddiasında söz TFF’de! Spor

İbrahim KARAKULAK

TFF 1. Lig’de şike iddiası gündemi gündeme bomba gibi düşmüştü. Ligde mücadele eden iki ekipten biri yönetici olmak üzere bazı futbolcuların İzmir’de bir araya geldiği ve bir maç için şike yaptığı öne sürülmüştü. Sosyal medyada bu buluşmanın tapeleri yayımlanmış ve bir anda adeta ortalık ayağa kalkmıştı.

ETİK KURULU’NUN RAPORU BEKLENİYOR

Gelişmelerin üzerine geçtiğimiz sezon lige veda eden ŞanlIurfaspor Kulübü Türkiye Futbol Federasyonu’na başvurmuş ve konunun çözüme kavuşması için taleplerini iletmişti. Konuyla ilgili TFF’den yazılı bir açıklama yayımlandı. Açıklamada konunun TFF yönetim kurulu tarafından görüşüldüğü ve incelenmek üzere aynı gün Etik Kurulu'na sevk edildiği kaydedildi. Ayrıca Etik Kurulu’nun raporu doğrultusunda yönetim kurulunun alacağı karar doğrultusunda disiplin yargılaması yapılması amacıyla ilgili kulüp ve kişilerin disiplin kuruluna sevk edileceği de belirtilen açıklama şöyle; “Şanlıurfaspor Kulübü Derneği, Gaziantep Büyükşehir Belediye Spor Kulübü'nün müsabaka sonucunu etkilediğini iddia ederek, Gaziantep Büyükşehir Belediye Spor Kulübü ve diğer ilgili kulüp ve kişiler hakkında gereğinin yapılarak cezalandırılmaları ve kulüplerinin mağduriyetinin giderilmesi talebiyle Federasyonumuza başvurmuştur. Söz konusu başvuru 7 Temmuz tarihinde gerçekleştirilen Yönetim Kurulumuzda görüşülerek incelenmek üzere aynı gün Etik Kurulu'na sevk edilmiştir. Etik Kurulu'nun, hazırlayacağı rapor Yönetim Kurulumuza sunulacak, Yönetim Kurulumuzun alacağı karar doğrultusunda disiplin yargılaması yapılması amacıyla ilgili kulüp ve kişiler disiplin kuruluna sevk edilecektir. Gaziantepspor Kulübü Derneği'nin Federasyonumuza göndermiş olduğu ihbar dilekçesi de aynı konu ile ilgili olduğundan Etik Kurulumuza iletilmiştir. Bu aşamada, başvuru Etik Kurulumuzun incelemesinde olup kamuoyunun bilgisine sunulur.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet