Uzun: Demokrasi herkese lazım!

15 Temmuz’un yıldönümü ilgili bir açıklama yapan Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği Elazığ Şube Başkanı Hasan Uzun, “Demokrasi tüm insanlığa gerekiyor. İktidarların asıl sahibi vesayetçi zihniyetleri değil milletlerdir” dedi.

Uzun: Demokrasi herkese lazım! Güncel

15 Temmuz darbe girişiminin yıl dönümü dolayısıyla yazılı bir açıklama yapan MÜSİAD Elazığ Şube Başkanı Hasan Uzun, demokrasi vurgusu yaptı. Demokrasinin bütün insanlık için gerektiğini söyleyen Uzun, açıklamasının devamında şu ifadelere yer verdi: “Dünya, Türkiye’nin 15 Temmuz 2016 gecesi yaşadıklarını yargılamaya değil anlamaya çalışmalı. Demokrasi isteyen herkesin, tarihinde birçok darbe yaşamış bir ülkenin vatandaşlarının kendi iradesini ortaya koyarak kazandığı zaferi alkışlaması ve saygı duyması gerekiyor. Biz MÜSİAD olarak milletimizin tarafındayız ve demokrasimizi savunmaya devam edeceğiz. Demokrasimiz için hain terör örgütlerinin karşısında hayatını kaybeden hiçbir canımızı unutmayacağız. Sadece 15 Temmuz’da değil nefes aldığımız süre boyunca şehitlerimizi anmaya, onların önünde saygıyla eğilmeye devam edeceğiz.”

DOST MECLİSİ TOPLANTILARI DEVAM ETTİ

Öte yandan Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği Elazığ Şubesi Geleneksel Dost Meclisi Toplantısı’na, Devlet Malzeme Ofisi Bölge Müdürü Mustafa Necdet Özbek ve DMO Baş Müfettişi Sebahattin Yaşar konuk oldu. Toplantıda konuşan MÜSİAD Elazığ Şube Başkanı Hasan Uzun; "Geleneksel olarak gerçekleştirdiğimiz Dost Meclisi Toplantıları’nda üyelerimiz ile kurum müdürlerimizi bir araya getirerek sorunlarımıza çözüm üretmek, şehrimizi ve üye firmalarımızı geliştirmek gayretindeyiz" dedi. DMO Bölge Müdürü Mustafa Necdet Özbek ise toplantıda DMO üzerinden kamu kurum ve kuruluşlarına ürün satmak isteyen firmaların nasıl bir yol izleyeceklerini anlattı. DMO’nun kamu kurum ve kuruluşlarının, kendi faaliyet alanlarına giren her türlü malzeme ihtiyaçlarını, ‘Devletin merkezi satın alma ve tedarik örgütü’ sıfatıyla, karşılamaya çalıştığını söyleyen Özbek, "Alımlar sırasında çağdaş piyasa ekonomisinin temel kuralları kabul edilen; saydamlık, tam rekabet, güvenilirlik, eşit muamele ve kamuoyu denetimine açıklık ilkeleri ile hareket ediyoruz. Stok, katalog ve müteferrik (çeşitli) alım yöntemleriyle satın alma yapıyoruz. Özellikle üretici veya ilk el satıcı konumundaki firmalardan en ekonomik biçimde devlet kurumlarının ihtiyaçları karşılayıp önemli bir kamu hizmetini yerine getiriyoruz” dedi. DMO’nun yeni performans hedefini, yerli ürün ve yerli firma sayısını arttırmak olarak belirlediğini söyleyen Özbek, özellikle orta ve yüksek teknoloji imal eden ve ’yerli malı belgesi’ alan firmaların ürünlerinin DMO sistemine katılmasını teşvik etmek amacıyla kurumun alım yöntemlerine bazı avantajlar getirdiklerini belirtti. (Bülten)

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet