Vali; Elazığ’ın Tanıtım Günleri çok yönlü olmalı

İl Koordinasyon Kurulu Temmuz ayı Değerlendirme Toplantısı Vali Çetin Oktay Kaldırım başkanlığında yapıldı. Toplantının açılışında Vali Kaldırım 5-8 Ekim 2017 tarihleri arasında Ankara’da yapılacak olan Elazığ Tanıtım Günleri hakkında bilgilendirmede bulunarak; Elazığ’ın tarihi, doğal ve bütün güzelliklerinin, kültürel, folklorik, turistik ve inanç değerlerinin öne çıkarılması için çok yönlü bir çalışma ve tanıtım yapılması gerektiğini vurguladı.

Vali; Elazığ’ın Tanıtım Günleri çok yönlü olmalı Güncel

Haber: Recep ALTAY

İl Koordinasyon Kurulu Temmuz Değerlendirme Toplantısı Elazığ’ın yeni Valisi Çetin Oktay Kaldırım nezaretinde gerçekleşti. İl Özel İdare toplantı salonunda yapılan değerlendirmeye Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, İlçe Kaymakamları ve Belediye Başkanları, İl Genel Meclis Üyeleri, Yatırımcı Kamu Kurum ve Kuruluş temsilcileri katıldı.

‘TANITIM İÇİN ÇOK YÖNLÜ BİR ÇALIŞMA YAPMAK GEREK’

5-8 Ekim 2017 tarihleri arasında Ankara’da yapılacak olan Elazığ Tanıtım Günleri için neler yapılması gerektiği hakkında açıklamalarda bulunan Vali Çetin Oktay Kaldırım, “Elazığ’ın tarihi, doğal ve bütün güzelliklerinin, kültürel, folklorik, turistik ve inanç değerlerinin öne çıkarılması için çok yönlü bir çalışma ve tanıtım yapılması gerekiyor. Tanıtım günleri hazırlıkları kapsamında logo hazırlanması, yurt içi ve dışı odaklı tanıtımların yapılması gerekiyor” şeklinde konuştu. Toplantıda daha sonra tanıtım günlerini organize eden Ankara Elazığlılar Vakfı ve Derneği tarafından, tanıtım günleri için hazırlanan stant ve yerleşim planları, reklam ve görsel için yapılanlar gibi tanıtım günlerinde yer alacak bütün unsurlar hakkında açıklamalarda bulunuldu.

‘ELAZIĞ GÜNLERİNDE AMAÇ ŞEHİR TANITIMI OLMALI’

Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ise tanıtım günlerinin katılan firmalar için satış yapma ve kazanç sağlama olarak algılanmasının doğru olmadığını, amacın Elazığ’ın bütün yönlerinin öne çıkarılması olan tanıtım günlerinin buna göre kurgulanması gerektiğini söyledi. Toplantıda bir değerlendirme yapan Ankara Elazığ Kültür Derneği Başkanı Haşim Çakırbay’da tanıtım günlerinin Elazığ’ın Ankara’da tanıtılmasında çok önemli bir mecra haline geldiğini kaydederek, önceki yıllarda yapılan tanıtım günlerinde ortaya çıkan eksiklerin bu yıl yaşanmaması için gerekenlerin yapılacağını söyledi. Toplantıda daha sonra söz alan katılımcılar tanıtım günleri hakkında görüş ve önerilerini dile getirdiler.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet