Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden yangın ve deprem tatbikatı

SBÜ Elazığ Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde deprem ve yangın tatbikatı yapıldı. Yapılan tatbikata hastanenin yangın söndürme, tahliye, arama kurtarma ekipleri ile birlikte AFAD, UMKE ve 112 Acil Sağlık Hizmetleri ve de Ambulans ekipleri katıldı. 

Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden yangın ve deprem tatbikatı Güncel

Haber: Sevcan ÇOLAK

SBÜ Elazığ Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yangın ve deprem tatbikatı yapıldı. Yapılan tatbikata hastanenin yangın söndürme, tahliye, arama kurtarma ekipleri ile birlikte AFAD, UMKE ve 112 Acil Sağlık Hizmetleri ve de Ambulans ekipleri katıldı. Tahliyede ilk kurtarma arama kurtarma ekipleri tarafından yapıldı. Hastanenin Baş Hekim Yardımcısı Mustafa Seçkin’e ihbar üzerine 10 dakika içerisinde hastaneye ulaşan AFAD ve UMKE ekipleri hastanenin Kardiyoloji ve Dâhiliye servislerindeki mahsur ve göçük altında kalan 3 hastaya müdahale ederek tahliyelerini sağladı. Müdahale kapsamında şu aşamalar gerçekleşti. Hastanenin 3.katında göçük altında klan 1 hasta AFAD tarafından çekilen halatlarla pencereden tahliye edilirken, hastanenin 2.katında Dâhiliye servisinde mahsur kalan bir personel UMKE ve itfaiye ekipleri tarafından dışarıdan merdivenle tahliye edilerek diğer yaralılarla birlikte hastanenin kampüslerine sevkleri sağlandı.

EKİPLERİMİZ AFETLERE HAZIRLIKLI OLMALI

Yapılan tatbikat sonrasında açıklama yapan Başhekim Yardımcısı Dr. Mustafa Seçkin, “Elazığ olarak deprem bölgesinde yer alıyoruz. Hastanemizi başta deprem olmak üzere olası afetlere karşı hazırlıklı bulunması amacıyla tatbikatlarımızı her yıl planlı olarak gerçekleştiriyoruz. Amacımız personelimizi ve HAP ekiplerimizi bu afetlere karşı pratiklerini geliştirerek hazırlıklı olmalarını sağlamaktır. Tatbikat kapsamında bize destek sağlayan AFAD, UMKE VE 112 Ambulans komuta merkezimize çok teşekkür ederim” dedi.

 

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet