İl Milli Eğitimden öğrencilere tercih desteği

İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde kurulan komisyonlar hem TEOG hem de YGS-LYS’ye girip tercihte bulunacak öğrencilere danışmanlık hizmeti sunacak.

İl Milli Eğitimden öğrencilere tercih desteği Güncel

Haber: Feride YÜKSEK

İl Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk, tercih sürecinde olan öğrencilere destek olmak amacıyla İlimizde komisyonlar kurulduğunu duyurdu. Konuya ilişkin yazılı bir açıklama yapan Gürtürk, ortaöğretim kurumları tercihinde bulunacaklar için 47, YGS-LYS sonuçlarına dayalı üniversite programlarını tercih edecekler için 51 komisyon kurulduğunu, desteğe ihtiyacı olan öğrencilerin bu komisyondan destek alabileceğini bildirdi.

ÖĞRENCİLER NEREYE BAŞVURACAK

Tercih yapacak öğrencileri bu merkezlere beklediklerini belirten Gürtürk, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:“2016-2017 Eğitim-Öğretim yılının sonunda TEOG ve YGS/LYS sınavlarının sonuçlarına dayalı olarak yerleştirme puanları açıklandı ve bu aşamadan sonra anne-babalar ve öğrencilerimiz olarak doğru tercih yapmak için bir karar verme sürecine girdiniz. Elazığ İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak tüm eğitim aşamalarında olduğu gibi önemli bir adım olan tercih dönemlerinde de öğrencilerimizin yanında olduğumuzu bilmenizi istiyoruz. Bu doğrultuda ilimiz genelinde öğrencilerimize tercih dönemlerinde yardımcı olmak amacıyla ortaöğretim kurumları tercihleri için 47, YGS-LYS sonuçlarına dayalı üniversite programlarını tercih için 51 komisyon kurduk. Veli ve öğrencilerimiz bu komisyonların adreslerini Elazığ Milli Eğitim Müdürlüğümüzün http://elazig.meb.gov.tr internet sayfasından ve de okullarımızdan öğrenebilirler. Ayrıca 14-24 Temmuz 2017 tarihleri arasında ortaöğretim kurumları tercih dönemi, 18-26 Temmuz 2017 tarihleri arasında da YGS-LYS sonuçlarına dayalı üniversite programlarının tercihleri yapılacaktır. Velilerimiz ve öğrencilerimiz bu dönemlerde istedikleri tercih danışma merkezinden mesai saatleri içerisinde yardım alabilirler. Bu merkezler dışında İl Milli Eğitim Müdürlüğü binamızda, Öğretmenevinde ve Rehberlik Araştırma Merkezimizde de Tercih Danışma Merkezlerimiz bulunmaktadır.”

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet