Alan: 15 Temmuz ruhunu canlı tutacağız

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve 7 Sivil Toplum Kuruluşu adına Türkiye genelinde olduğu gibi İlimizde de 15 Temmuz’la ilgili açıklama yapıldı. Sivil toplum kuruluşları adına basın açıklaması yapan Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Başkanı İdris Alan, iki hafta boyunca ülkenin tamamında 15 Temmuz ruhunu canlı tutacaklarını söyledi.

Alan: 15 Temmuz ruhunu canlı tutacağız Güncel

Haber: Recep ALTAY

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve 7 Sivil Toplum Kuruluşu adına Türkiye genelinde olduğu gibi Elazığ’da da 15 Temmuz’la ilgili açıklama yapıldı. Elâzığ Ticaret Borsasında bir araya gelen oda ve STK başkanları adına açıklamayı Elazığ TSO Başkanı İdris Alan yaptı.

‘MİLLETİMİZ SALDIRILARA KARŞI DİMDİK DURDU’

15 Temmuz’un Türkiye için bir milat olduğunu söyleyen Elazığ TSO Başkanı İdris Alan, “Çünkü bu alçak, darbenin ötesinde bir işgal girişimiydi. 15 Temmuz, İstiklal Harbinden bu yana ülkemizin karşılaştığı en büyük tehlikeydi. O gece Fetullahçı terör örgütü, devleti ele geçirmeye, milleti tahakküm altına almaya kalkıştı. Darbe girişiminin asıl amacı, ülkemizi tarihimizde görülmemiş bir kaosa sürüklemek, kardeş kavgası başlatmak, Türkiye’yi iç savaş ortamına sokmaktı. Darbe teşebbüsünün nihai amacı, Türkiye Cumhuriyetini bir daha ayağa kalkamayacak duruma düşürmekti. Milletimiz demokrasimize ve özgürlüğümüze kasteden bu saldırı karşısında dik durdu ve canı pahasına değerlerini savundu. Bu masadaki kuruluşlarının tamamı da ilk andan itibaren devletimizin ve milletimizin yanında yer aldı. Darbe girişimine karşı net tavır gösterdiler. Başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere, gazi meclisimiz, başbakanımız, siyasi partilerimiz, milletimiz, sivil toplum kuruluşlarımız ve medyamızın kararlı duruşuyla bir destan yazdık. 15 Temmuz’da Türkiye en zor demokrasi sınavını büyük başarıyla vermiştir. Demokrasimizin, hiçbir kaba kuvvete teslim olmayacak kadar güçlü olduğunu herkese gösterdik” şeklinde konuştu.

 

 

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet