Kahraman şehidimizin adı bu alanda yaşayacak

İzmir Adliyesi önünde bölücü terör örgütü üyeleriyle girdiği çatışmada büyük bir kahramanlık örneği göstererek şehit olan hemşehrimiz Fethi Sekin’in adının verildiği parkın açılışı yapıldı.

Kahraman şehidimizin adı bu alanda yaşayacak Güncel

Haber: Faik AKGÜN

Elazığ Belediyesi’nin önemli projelerinden biri olan mesire yeri yapılan çalışmalar sonrasında halkın kullanımına açıldı. Şehit Polis Fethi Sekin’in adını taşıyan parkın açılışı görkemli bir törenle yapıldı. Elazığlı sanatçı Esat Kabaklı’nın da konser verdiği açılış programı mehteran ekibinin konseriyle başladı. Mehteran ekibinin konserinin ardından Şehit Polis Fethi Sekin için hazırlanan klibin gösterimi yapıldı. Bu sırada törene katılanlar gözyaşlarına hakim olmadı.

SADECE ADI DEĞİL, HATIRALARIDA YAŞAYACAK!

Klip gösterimi sonrasında ilk açıklamayı kahraman polis Fethi Sekin’in babası Mehmet Zeki Sekin gerçekleştirdi. Baba Sekin, “Adını kendi gibi bir şehitten Fethi Ahmet Baba Hazretleri’nden alan canımın parçası oğlum Fethi Sekin’in adının verildiği bu sakin ve huzurlu mesire yerinin açılışına hoş geldiniz. Adeta cennetten bir parça olan mesire yerini bizlere bağışlayan Elazığ Belediye Başkanımız Mücahit Yanılmaz Bey’e ve onun şahsında tüm belediye personeline ve emeği geçen bütün herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Vatana can bayrağa kan veren bütün şehitlerimizi saygıyla yad ediyorum. Şehitlerimiz bugünümüz ve yarınımız için sahip oldukları en değerli şey olan canlarından vazgeçtiler ve vaz geçmeye devam ediyorlar. Ben inanıyorum ki bu güzel mesire yerinde oğlumun sadece adı yaşamayacak onun emanetleri ve hatıraları da yaşayacaktır” dedi.

‘BU VATAN İLELEBET PAYİDAR KALMAYA DEVAM EDECEKTİR’

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ise yaptığı açıklamada, “Milletler bağırlarında yetiştirdiği kahramanlarıyla güçlüdür. Milletler onların sahip olduğu ruhu yaşattıkları sürece güçlüdür. Bizler bu vatana sevdalı bir millet olarak birlik ve beraberlik içinde kahramanlarımızın mirasına sahip çıkmanın mücadelesini veriyoruz. Birliğimizi ve dirliğimizi yedi düven bir araya gelse bile değil yıkmaya sarsmaya dahi güçleri yetmeyecektir. Bu uğurda can vermek bu uğurda baş vermek ve bu uğurda şehit olmak her birimizin duasıdır. Bu millet, bu bayrak, bu vatan ilelebet payidar kalmaya devam edecektir. Bu vesileyle bir kez daha kahraman şehidimiz Fethi Sekin’i ve bütün şehitlerimize Rabbimden rahmet diliyorum. Şehitlerimizin yakınlarına saygı ve şükranlarımı sunuyorum.  Kahramanımız vatan için ölmekse kaderim, ben böyle kaderin ellerinden öperim dedi ve şahadete yürüdü. Her ana doğurmaz böyle yiğit ve her babaya nasip olmaz böyle evlat ne mutlu ki o anaya,ne mutlu ki o babaya, ne mutlu ki o şehit evlatlarına… Vatan sevdası tıpkı ana sevdası gibidir. Şehidimiz annesi için söylediği ağıtta sen yoksun naçar kaldım diyor ya aynı şey vatanımız içinde geçerlidir. Vatanım sen yoksan kimsesiz kalırım diyerek o hain ve kalleş teröristlerin üzerine atıldı. Ülkemizin geleceğini korudu. Şehitlerimizin emanetleri vazgeçemeyeceğimiz en kutsal emanetlerdir. O kutsal emanetlerle birlikte olmak ve onlarla birlikte yol yürümek de en kutsal görevimizdir. Şehidimizin adının bu alana verilmesinden dolayı Elazığ Belediyemiz’ in AK Partili ve MHP’li Meclis Üyeleri’ne çok teşekkür ediyorum“ ifadelerini kullandı.

‘ELAZIĞLI OLMAKTAN BİR KEZ DAHA GURUR DUYDUĞUMU İFADE ETMEK İSTİYORUM’

AK Parti Elazığ Milletvekili Ejder Açıkkapı ise yaptığı açıklamada Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’a ve Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’na teşekkür ederek,  “Anadolu her birimiz için bir ana kucağı her birimiz için bir baba ocağıdır. Anadolu 1048 yılında Pasinler ile başlayan 1071 Malazgirt Savaşı ile taçlandırılan Alparslan’ın ordularıyla yurt edindiğimiz bir vatan toprağıdır. Bu topraklar için geçmişten bugüne nice yavrular hakka koşarak yürüdüler. Bu topraklar Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kuruluşu ile bizlere emanet edildi. Allah’ın izniyle bu emaneti sonsuza kadar yaşatacağız. Bugüne kadar bu topraklarda nice hainler çıktı.  Nice hainler bu ülke insanına karşı nice eylemlere giriştiler. Ama unuttukları bir şey vardı; o da bu ülke içinde ne kadar hain çıktıysa onların karşısında şehitler tepesini bırakmayan nice nöbetçiler vardı. Bugün ülkemize sınır olan ülkelerde alev alev yanan bir yangın var.  Bu yangını Anadolu’ya sıçratmak isteyen üst akıllar vardır. Hepimiz bunun farkındayız. Ancak herşeye rağmen başta liderimiz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, parti farkı gözetmeksizin bu ülkeye hizmet etmeye çalışıyoruz. Bu ülke için binlerce şehitler verdik ve bugün Elazığlı olmaktan bir kez daha gurur duyduğumu ifade etmek istiyorum. Hain PKK terör örgütünün İzmir’de binlerce canımızı almaya çalıştığı o gün bir kahraman ortaya çıktı. Kurşunu bitene kadar hainlere karşı mücadele verdi. Biz o gün Fethi Sekin’imizi şahadete uğurladık.  Ben Fethi Sekin ile Elazığlı olmaktan gurur duyduğumu ifade etmek istiyorum. Ben bu güzel mekânı bizlere kazandıran Elazığ Belediye Başkanımıza ve bu alanın belediyemize tahsisini gerçekleştiren Orman ve Su İşleri Bakanımıza teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

‘ELAZIĞ O GÜN SOKAĞA ÇIKAN İLK İL OLDU’

Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım ise yaptığı açıklamada “Bugün bir yandan bu güzel hizmete kavuştuğumuz için sevinçliyiz ancak bir yandan da ismini verdiğimiz kahraman şehidimiz Fethi Sekin içinde hüzünlüyüz. Böyle bir evlat yetiştirdiği için kıymetli şehidimizin babası Mehmet Zeki amcanın ellerinden öpüyorum. Elazığ’a geldiğim ilk gün şehidimizin duasını almak için mezarını ziyaret ettim. Şehitlerimizin takdiri takdirler üstündedir. Şehitlerimizin bizim duamıza ihtiyacı yok bizim onların şefaatine anne babaların ve eşlerinin dualarına ihtiyacımız var. Çok büyük bir sorumluluk altındayız. 15 Temmuz’un seneyi devriyesi etkinlikleri kapsamında şehitlikleri ve şehit ailelerini ziyaret ettik. 15 Temmuz’da ki hain darbe girişimi sırasında Ankara Gölbaşı’nda şehit olan özel harekatçı Hüseyin kardeşimizin ailesini ziyaret ettik kendisi görevde değilmiş ancak mesajı alır almaz Eryaman’dan Gölbaşı’na 15 dakika içerisinde yetişmiş o gün toplumun bütün kesimleri meydanlardaydı. Aynı şehit kardeşimiz gibi bir an bile tereddüt etmeden vatan sevgisinin verdiği güçle sokağa çıktılar. Vatana uzanan hain elleri kırmak için sokağa çıktılar. 249 kardeşimiz şehit oldu. 2 bin 193 kardeşimizde gazi oldu. Rabbim şehitlerimize gani gani rahmet eylesin. Elazığ o gün dik duruşunu ortaya koydu. Kendisine yakışanı yaptı. O gün sokağa çıkan ilk il oldu. Liderine, ülkesine, bayrağına sahip çıktı. Ülkemizi çok büyük bir badireden kurtardı” değerlendirmesinde bulundu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet