“TOKİ sorununu çözersek Keban’a büyük getirisi olur”

Vatandaşların Keban’ın gün geçtikçe köye dönüştüğü görüşleri üzerinden bir değerlendirme yapan AK Parti Keban İlçe Başkanı Ömer Kaya, ilçedeki ekonomik şartların iyileştirilmesi için ilk olarak TOKİ sorununa kalıcı bir çözüm bulmak gerektiğini vurguladı. Ayrıca Kaya, memur olanların ihtiyaçlarını Keban’da karşılaması için esnafa kendilerini yenileme çağrısında bulundu.

“TOKİ sorununu çözersek Keban’a büyük getirisi olur” Güncel

Haber: Recep ALTAY(ÖZEL)

Keban ilçemize bir dizi ziyaretlerde bulunduk. Vatandaşlarımızın sorunlarını yerinde gördük. Diğer ilçelerimizde olduğu gibi burada da en büyük sıkıntı işsizlik ve göç. Keban’ın tarihi ve konumuyla yıllara meydan okuduğunu söyleyen vatandaşlar, işsizlikten ve göç vermekten şikâyetçi. Bizlerde bu sorunları AK Parti Keban İlçe Başkanı Ömer Kaya’ya sorduk. Kaya, hem ilçedeki çalışmalara değindi hem de Keban’daki bazı kalıcı sorunların çözümü adını öneriler sundu.

‘TOKİ SORUNU ÇÖZÜLÜRSE MEMURUN İLÇEDE KALMASI SAĞLANIR’

Vatandaşların alış veriş yapma alışkanlıklarının merkeze kaymasından dolayı halkın Elazığ’a gitmeye başladığını söyleyen AK Parti İlçe Başkanı Kaya, “Esnafın durumunu çok iyi anlıyorum. Bizler halkın istediğini yapma özgürlüğüne karışma gibi bir durumumuz olamaz. Bunun yerine esnafın vatandaşların talepleri doğrultusunda gerek işyeri gerekse ürün temininde bulunurlarsa ayakta kalmaları noktasında daha kalıcı çözümler atılmış olur. Esnafın birçoğunun dert yandığı gibi memur olan insanların tüm ihtiyaçlarını şehir merkezinde karşılaması onları zor durumda bırakıyor. Belediye servislerinin sayılarını biraz düşürürsek en azından insanların ihtiyaçlarını buradan karşılamasına zemin hazırlamış oluruz. Ama kalıcı anlamda bir çalışma yapmak için öncelikle TOKİ sorununu bir an önce çözüp, memurların burada kalmasını sağlamalıyız. TOKİ ile alakalı çalışmaları belediye başkanı yönetiyor. Ama halen daha arsa sıkıntısı yaşanıyor. Birkaç yer bulunmuştu ama buranında maliyetinin fazla olmasından dolayı vatandaşlar vazgeçti. Bu sorun çözüldüğünde ilçemiz adına hem ekonomik hem de sosyal anlamda büyük getirileri olacaktır. Bu konunun takipçisiyiz, gerektiğinde her zaman destek sağlarız” diye aktardı.

‘SU SORUNUNUN ÇÖZÜMÜ İÇİN BELEDİYEYE DESTEK OLDUK’

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş’ın ilçeye ziyaretleri hakkında da açıklamalarda bulunan Başkan Kaya, “Ziyaretlerinin temelinde partimizin olağan kongresi vardı. Bu konuda açıklamalarda bulundu. Ayrıca vatandaşlarımızla görüştü. Taleplerini dinledi. Belediye başkanımız ilçe ile alakalı park bahçe projelerini sundu. Bunun yanında alabalık üreticiler için yapılan bir çalışma var. Bu anlamda sürecin hızlandırılması için neler yapılması gerektiğini konuştuk. Görüşmeler daha çok parti içerisinde yaşanan gelişmeleri değerlendirme çerçevesinde geçti. Bizler nihayetinde bir parti teşkilatıyız. Bu kapsamda genel başkanlığımız istekleri doğrultusunda toplantılar yapıyoruz. Vatandaşlara ziyaretlerde bulunuyoruz. Bu yıl otuz köyün içme su sıkıntısı vardı bu anlamda belediyeye desteklerimizi sağladık. Şuan bir sıkıntı yaşanıyor ama sıcaklıktan kaynaklı. Bu problemin çözümü içinde gerekli çalışmalar yapılıyor” şeklinde konuştu.

‘KEBAN’IN ALTYAPI SORUNUNU 2017’DE ÇÖZECEĞİZ’

AK Parti Keban İlçe Başkanı olarak göreve geldikleri günden beri halkın sorunlarıyla ilgilendiklerini söyleyen Kaya, “Yapılması gerekenleri İlçe Başkanlığı olarak çözüme kavuşturmaya çalışıyoruz. Bizi aşan konuları gerek il teşkilatımıza gerekse milletvekillerimize naklediyoruz. Keban’ın yaklaşık 30 köyünün bir bölümünün asfalt çalışması, içme ve sulama suları konusunda eksiklikleri gidermeye çalıştık. Vatandaşlarımın birçok talebi oluyor. Ancak mali olarak bütçemize uygun olan konulara öncelik vermek zorundayız. Köylerimizi tek tek gezip sorunları yerinde dinleyip parti teşkilatımıza iletiyoruz. 2017 yılında da elimizden geldiğince daha fazla hizmet vermeye gayret edeceğiz. Keban’ın alt yapı sorununu vekillerimize aktardık. Bunun sonucunda yaklaşık 2 bin 500 km’lik yol çalışmasının ihalesini bitirdik. Şuanda çalışmalar yürütülüyor. Keban’ın alt yapı sorununu 2017’de çözeceğiz” diye önemli açıklamada bulundu.

‘İLÇEYE GELEN VATANDAŞIN KEBAN’A FAYDASI OLMUYOR’

Alabalık tesisi ve Keban Barajında daha fazla iyileştirme yaparak istihdam sorununa bir nebzede olsa çözüm bulacaklarını söyleyen Başkan Kaya son olarak konuşmasını şöyle sonlandırdı, “Ulusal basında İlçemizin tanıtımını yeterince  yapamadık. İlçemizi tanıtabilmek için iyi bir reklama ihtiyacımız var. Bunları yapabilmek için kaynak gereksinimi var.  İlçemize yılda 300 bin insan ziyarete geliyor ama Çırçır Şelalesine gelip balık yiyip gidiyorlar. Bize hiçbir katkıları olmuyor. Ama bunun yerine o insanları rehberler eşliğinde buraya gelmesini sağlayıp ilçenin güzelliklerini gösterebilirsek o zaman hem ekonomik hem de sosyal anlamda daha önemli gelişmeler yaşamış oluruz” dedi.

 

 

 

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet