Sırada Niğde K1 şampiyonası var

Bolu’da düzenlenen 15 Temmuz Şehitleri Türkiye Büyükler, Gençler, Yıldızlar, Minikler Kick Boks Şampiyonası’ndan 4 madalya ile dönen Elazığ kafilesini, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Sedat Acar ağırladı. Acar, başarılı sporcuları kutlarken hediyeler takdim etti. Öte yandan 20 Temmuz’da Niğde’de yapılacak Kick Boks K1 Şampiyonası’na hazırlıklar başladı.

Sırada Niğde K1 şampiyonası var Spor

İbrahim KARAKULAK

29 Haziran-05 Temmuz tarihleri arasında Bolu’da düzenlenen ve Elazığlı sporcuların 4 madalya ile döndüğü şampiyona sonra İl Müdürü Sedat Acar başarılı sporcular ve antrenörlerini ağırladı.

3 BRONZ, 1 GÜMÜŞLE DÖNMÜŞLERDİ

15 Temmuz Şehitleri Türkiye Büyükler, Gençler, Yıldızlar ve Minikler Kick Boks Şampiyonası Bolu'da  gerçekleştirilmişti. Türkiye Kick Boks Federasyonu’nun 2017 faaliyetlerinde yer alan ve Bolu Karaçayır Mahallesi Tesisleri’nde düzenlediği şampiyonaya 81 ilden büyükler, gençler, yıldızlar ve minikler kategorilerinde 3 bin 500'e yakın sporcu katılmıştı. Bu önemli organizasyonda Elazığlı kick boksçular  4 madalya kazanmış,  3 bronz, 1 de gümüş madalyaya uzanan sporculardan 56 kiloda Şeyma Saltık büyük bayanlar, 56 kiloda Cansu Özdemir genç bayanlarda, 70 kiloda Kader Özdemir büyük bayanlarda bronz madalya, 69 kiloda Berkay Bay yıldız erkeklerde Türkiye 2.’si olarak gümüş madalya elde etmişti.

ACAR’DAN KUTLAMA VE HEDİYE TAKDİMİ

Başarının ardından Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada; “Abluhaya Alan ve Zülfü Topuz antrenörlüğündeki İlimiz Kickboks takımı sporcularından Yakup Yiğit 94 kg’ da altın madalya, Berkay Bay 69 kg’ da gümüş madalya, Cansu Özdemir 56 kg’ da bronz madalya, Kader Özdemir 70 kg’da bronz madalya, Defne Şeyma Saltık 56 kg’da bronz madalya almaya hak kazanmıs ve ilimizi en iyi şekilde temsil etmişlerdir. Şampiyona sonrası kicboks takımımızı yerinde ağırlayan İl Müdürümüz Sedat Acar sporcu ve antrenörlerimizi tebrik edip hediye takdiminde bulundu. Takım antrenörlerimiz Abluhaya Alan ve Zülfü Topuz manevi ve maddi desteklerinden dolayı İl Müdürümüz Sedat Acar’ a ve şube müdürlerimize teşekkürlerini iletti. Elazığ Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü olarak kick boks takımı sporcu ve antrenörlerini tebrik eder, başarılarının devamını temenni ederiz.”denildi.

K1 ŞAMPİYONASININ HAZIRLIKLARI BAŞLADI

Öte yandan Elazığlı kick boksçular 20 Temmuz Perşembe günü Niğde’de start alacak turnuvanın hazırlıklarına da başladı. Bolu’daki şampiyonadan farklı ve daha sert bir kategori olan K1 kategorisinde yapılacak olan organizasyon 26 Temmuz Çarşamba günü sona erecek. Bu turnuvaya da bir çok ilden yüzlerce sporcu katılacak olurken Şehit Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir Türkiye Büyükler, Gençler ve Yıldızlar Türkiye Şampiyonası (K1 Rules, Low Kick, Light Contact) ismi ile organize edilecek.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet