Şok iddia! “Ne işiniz var İzmir'de ?”

TFF 1. Lig'de şike iddiası gündeme bomba gibi düştü… İddialarla ilgili sosyal medyada çeşitli tapeler yayımlandı. Ulusal medya ve Gaziantep basınında öne sürülen haberler, gündemi meşgul etmeye devam ediyor.

Şok iddia! “Ne işiniz var İzmir'de ?” Spor

İbrahim KARAKULAK

TFF 1. Lig’de geçtiğimiz sezon iki ekibin şike olayına karıştığı iddiaları gündemi bir anda değiştirdi. Bir çok basın organında bu yönde haberler çıkarken, ulusal medyada da konuya geniş yer ayrıldı.

ULUSAL MEDYADA GÜNDEM OLDU

İddialarla ilgili sosyal medyada çeşitli tapeler yayımlandı. Tapelerde TFF 1. Lig’den bir kulüp yöneticisi ile aynı ligde mücadele eden bazı futbolcuların İzmir’de bir araya geldiği belirtiliyor. Görüşmede iki kulüpteki yönetici ve futbolcular arasında geçen diyalogların ardından konu bir çok basın medya kuruluşunda da yer aldı. Bunlardan biri de ajansspor.com oldu. Ajansspor’un kamuoyu ile paylaştığı haberinde; “TFF 1. Lig'deki şike iddiası gündeme bomba gibi düşmüştü. Geçtiğimiz sezon TFF 1. Lig'e veda eden Şanlıurfaspor, şike iddiası sebebiyle TFF'ye başvuruda bulunmuştu. Olayla ilgili fotoğraf kareleri de ortaya çıktı... Gaziantep Büyükşehir Belediyespor Kulüp Müdürü Nizamettin Sertkal, futbolcu Elyasa Süme, Manisasporlu oyuncular ile buluşmak üzere İzmir'e gidiyor. Kulüp müdürü Nizamettin Sertkal ve futbolcu Elyasa Süme, Manisasporlu oyuncular ile İzmir'de Büyükşehir Belediyespor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Memik Yılmaz'ın iş yeri Yılda Otomotiv'de bir araya geliyorlar. Gaziantepspor kulübü 10 Temmuz'da yayınladığı açıklamada Elyasa Süme'yi hain ilan etmişti. Elyasa Süme ise bu iddiaya karşılık yazılı bir açıklama yayımlamıştı. Şike ve teşvik pazarlığının görüşüldüğü Manisaspor - Şanlıurfaspor maçı 33. haftada oynandı. Gökhan Sazdağı ve İsmail Haktan Odabaşı'nın ilk 11'de forma giydikleri maçta Manisaspor, Şanlıurfaspor'u 2-0 mağlup ederken gollerden bir tanesi İsmail Haktan Odabaşı'ndan geldi.”iddiaları yer aldı.

“KARDEŞİM SEN GAZİANTEPSPOR KAPTANISIN, NE İŞİN VAR İZMİR'DE?”

Öte yandan gündeme bomba gibi düşen iddialar Gaziantep’de de yerel basında dillendirildi. gaziantep27.net Yazarı Ökkeş Özekşi “Ne işiniz var İzmir'de ?” başlıklı yazısında; “Benim takıldığım şey, takım kaptanı Elyasa'nın yanına yetkili diye birisini alarak İzmir'e gittiği ve orada Manisalı iki futbolcu ile görüştüğü konusu… Tapeyi dinledim, yazılanları okudum..Resimleri gördüm..Doğrusunu söylemem gerekirse çok üzüldüm… Dün zaten sabah bağlanan LİG Radyoda Mehmet Ayan ile konuşurken bu konuya değindim… -"Kardeşim sen Gaziantepspor kaptanısın, ne işin var İzmir'de.. Ne işin var bu alengirli işlerle…"Ama tapeyi izlerken birde bakıyorum 15 yıldır bu işin içinde olduğunu söylüyor arkadaş…  Konu yargı aşamasında olduğu için detay yazmıyorum. Ama burada Elyasa'nın yaptıklarını görüp öğrenince, girdiği çukurda karşılıklı konuşmaları dinleyince, Gaziantep adına kahroluyorum… Yanlış adamlar, yanlış işler ve yüze göze bulaştırılan teşebbüsler… Bu kadarını söyleyeyim yeter… Çünkü fazlasını midem kaldırmıyor…” şeklinde ifadelerde bulundu.

Öte yandan konuyla ilgili geniş çaplı soruşturma başlatıldığı dile getirildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet