Gakgo’lar demokrasi nöbetinde

İlimizde 15 Temmuz’u anma etkinlikleri kapsamında demokrasi nöbeti tutulmaya başlandı.

Gakgo’lar demokrasi nöbetinde Güncel

Haber: Recep ALTAY

Vatandaşlar, kahramanlık ezgilerinin seslendirildiği 15 Temmuz Demokrasi Meydanında gecenin ilerleyen saatlerine kadar nöbet tuttu.

15 Temmuz FETÖ hain darbe girişiminin yıl dönümünde Elazığ’da da demokrasi nöbeti tutulmaya başlandı. 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda 7’den 70’e bir araya gelen vatandaşlar ellerinde Türk bayraklarıyla demokrasi nöbeti tuttu. Mehter marşları, şiir dinletileri ve 15 Temmuz konulu video ve görsellerin izlendiği nöbette vatandaşlar 15 Temmuz ruhunu canlı tuttular.

‘HAK GELDİ BATIL ZAYİ OLDU’

15 Temmuz 2016 yılında yaşanan hain darbe girişimi hakkında açıklamada bulunan İsmail Yılmaz, “Darbe girişiminin üzerinden bir yıl geçti ama daha dün yaşanmış gibi içimizde hissediyoruz. Ülkenin karanlıktan aydınlığa ulaştığı bir gece oldu. Çünkü kimin dost kimin düşman olduğu anlaşıldı. Halk bu önemli günde birlik ve beraberliğini koruyarak bu vatana sahip çıktı. Bugün yıl dönümü olmasından dolayı tekrar sokaklardayız. Rabbim bizlere o günleri bir daha yaşatmasın” temennilerinde bulundu. Hakan Kaya ise, “Vatanımız ve milletimiz bizim için her şeyi ifade ediyor. Dün sahip çıktığımız gibi bugünde görevimizi yerine getiriyoruz. Kimse birlik ve beraberliğimizi bozamayacak. Hak geldi batıl zayi oldu” şeklinde konuştu.

 

 

 

 

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet