Çetinel’den vatandaşa çifte hizmet

Yaz aylarının vazgeçilmez lezzetlerinden biri olan mısır tezgahlardaki yerini aldı. Genelde sokakta yemeye alıştığımız haşlanmış mısırı artık pazarlarda bulmak mümkün. Tezgahını pazarlarda kuran mısır satıcısı İsmail Çetinel, alıcılara iki hizmeti birden sunuyor.

Çetinel’den vatandaşa çifte hizmet Güncel

Özel Haber: Sami ÖZER

Yaz aylarının en gözde tatlarından biri olan mısırı artık her yerde görmek mümkün. Mısır satıcılığı yaparak geçimini sağlayan İsmail Çetinel,“Her gün pazarın kurulduğu yere tezgahımı da birlikte götürüyorum. İki hizmeti birden veriyorum. Evde mısır yapmak isteyenlere sattığım gibi, canı isteyene burada haşlayıp hemen servis edebiliyorum” dedi.

DOKTORLARIN TAVSİYESİ SÜT MISIR

Mısırların Adana’dan geldiğini belirten Çetinel, “Yerli mısır bizim İlimizde yaklaşık olarak bir ay sonra çıkmaya başlar.  Vatandaşların ilgisi gayet güzel.  Pişmemiş mısırın 5 tanesi 5 lira. Pişmişin ise 4 tanesi 5 lira. Burada sadece mangalda mısır yapamıyorum çünkü yer müsait değil. Ben burada haşlanmış mısır satıyorum. İsteyenlerde alıp evinde mangal yapma şansı buluyor.  Süt mısır ve diğer mısır çeşitlerimiz var. Süt mısır çok fazla talep edilmiyor. Süt mısır bağırsakları çalıştırır. Doktorların tavsiyesi ise emziren kadınların süt mısırı tüketmeleridir” dedi.

 

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet