Topuzoğlu’ndan birliktelik vurgusu

Birlik Haber-Sen Elazığ Şube Başkanı Süleyman Topuzoğlu, Elazığ PTT Başmüdürlüğünün C kategorisinden B kategorisine yükseltilmesinin siyaset, bürokrasi, STK’lar ve basın olarak birlikte hareket etmenin önemini gösterdiğini söyledi.

Topuzoğlu’ndan birliktelik vurgusu Güncel

Haber: Abdulvahap ÇELİKEL

PTT Genel Müdürlüğü bir süre önce yeni bir uygulamaya geçeceğini duyurmuştu. Bu uygulama kapsamında bütün iller kategorilere ayrılacak ve İlimiz de Hakkari, Şırnak gibi C kategori iller arasında yer alacaktı. Sendikalar ise bu durumun Elazığ için kayıp olacağını belirtmişti. Ancak yapılan çalışmalar ile İlimiz büyükşehir illerindeki gibi B kategorisinde yer aldı. Konuya ilişkin yazılı bir açıklama yapan Birlik Haber-Sen Elazığ Şube Başkanı Süleyman Topuzoğlu, bunun Elazığ kamuoyunun bir başarısı olduğunu belirtti.

‘ÖRNEK BİR SİNERJİ OLUŞTU’

Topuzoğlu açıklamasında PTT’nin hizmet çeşitliliğini artırmak, yapısal olarak hızlı kararlar alabilmek, etkili iletişim sağlamak ve kalite standartlarını yakalamak üzere yeni bir yapılanmaya gittiğini belirterek şu ifadelere yer verdi: “Bu kapsamda yapılan taslak çalışmalarda, illerdeki koordinatör il kavramı kaldırılmış, iller A,B ve C şeklinde 3 farklı yapıda kategorize edilmiştir. Şablon olarak da İstanbul, İzmir Ankara A grubunu, Büyükşehir statüsünde olan iller B grubunu, geri kalan iller ise C grubunda yer almıştır. Malum olduğu üzere, Elazığ ilimiz Büyükşehir statüsünde olmadığı için C grubunda yer alması bekleniyordu. Bu durumda bazı birimler kapatılacak, bazı birimler birleştirilecek, personel sayısında azalmaya gidilecekti. Şu an mevcutta Elazığ, Malatya, Bingöl ve Tunceli illerinin yapım ihaleleri, ilimizde yapılmakta, bu da özellikle ilimiz müteahhit firmalarının bu dört ilin ihalelerine kendi ilinde girebilmelerini sağlamaktaydı. Kısaca C grubunda yer almamız ilimiz ekonomisine olumsuz yansımaları olacaktı. Bu konuda Elazığ da güzel ve örnek bir sinerji oluştu. AK Parti il başkanımız konuyu yakından takip etti, milletvekillerimiz konuyla ilgili girişimlerde bulundular. Belediye Başkanımız Mücahit Yanılmaz önemli görüşmeler yaptı. Memursen İl Başkanımız İbrahim Bahşi ve STK platformu dönem sözcüsü Prof. Dr. İbrahim Türkoğlu konuyu STK platformuna taşıdılar, Konunun önemine işaret eden yerel basınımızda güzel haberler yapıldı. Sonuçta, Elazığ Büyükşehir olmamasına rağmen, Elazığ PTT, B statüsünde yer aldı. Bu olay Elazığ’ın karşılaştığı sorunların nasıl üstesinden gelebileceği hakkında güzel ip uçları vermekte, Siyasi, Bürokrasi, STK lar ve Basın olarak birlikte hareket etmenin önemini göstermektedir.”

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet