Şehitler unutulmadı

Elazığ 15 Temmuz’un yıldönümünde tek yumruk oldu. İlimizdeki bürokratlar ve siyasiler bir arada şehitlikleri ziyaret etti. Ziyaretler sırasında Vali Çetin Oktay Kaldırım şehit yakınlarıyla görüştü. Bu görüşmeler sırasında Vali Kaldırım’ın duygulandığı gözlemlendi.

Şehitler unutulmadı Güncel

Haber: Faik AKGÜN

Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım 15 Temmuz hain darbe girişiminin yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen etkinlikler kapsamında ilimizdeki şehitlikleri ziyaret etti. Vali Kaldırım’a AK Parti Elazığ Milletvekilleri Ejder Açıkkapı, Tahir Öztürk,  Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, AK Parti Elazığ İl Başkanı Ramazan Gürgöze, MHP Elazığ İl Başkanı Oğuzhan Demir, Saadet Partisi Elazığ İl Başkanı İbrahim Hacıoğulları, CHP  Elazığ Merkez İlçe Başkanı Metin Çağlar Fırat Üniversitesi Rektörü Kutbeddin Demirdağ, çok sayıda resmi kurum müdürü ve STK temsilcileri eşlik etti.  Vali Kaldırım ve beraberindeki heyet Elazığ’da ki bütün şehitlikleri ziyaret ederek şehit mezarlarına gül bıraktılar. Vali Çetin Oktay Kaldırım şehit yakınlarıyla da yakından ilgilenerek şehit aileleriyle sohbet etti. Şehit ailelerinin sohbet sırasında zaman zaman duygulandığı gözlemlendi.

‘ASİL MİLLETİMİZ  O GECE BU YAPIYI YERLE BİR ETTİ’

Şehitlik ziyaretlerinin ardından  açıklamalarda bulunan AK Parti Elazığ Milletvekili Ejder Açıkkapı, “15 Temmuz akşamı 249 vatan evladı peygamber ocağı dediğimiz, göz bebeğimiz olan ordumuzun içine sirayet eden bir kısım hainlerce şehit edildiler.  Ben buradan gazilerimize Allah’tan şifalar diliyor şükranlarımı sunuyorum. 15 Temmuz gerçekten acı bir geceydi.  Hain FETÖ eşi benzeri görülmemiş bir kalkışma gerçekleştirdi. Ancak asil milletimiz liderimizin çağrısıyla birlikte o gece bu yapıyı yerle bir etti. Ben 15 Temmuz akşamında bize adeta ikinci bir hayat fırsatı veren milletimize şükranlarımı sunuyorum. Geçmişten bugüne kadar şehit olmuş bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum” dedi.

‘15 TEMMUZ RUHU HİÇBİR ZAMAN KAYBOLMAYACAK’

Açıkkapı’nın ardından değerlendirmelerde bulunan Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ise “ Hain kalkışmanın sene-i devriyesindeyiz.  Milletimizi bölmek isteyen kardeşi kardeşe kırdırmak isteyen bu hain ve alçaklar milletimizin göstermiş olduğu irade sonrasında emellerine ulaşamadılar.  Hiçbir zaman da ulaşamayacaklar. Bugün şehitlerimizi mekanlarında andık ve dualarımızı yaptık, rabbim şehitlerimize rahmet eylesin. Valiliğimiz ve il başkanlığımızla birlikte bir hafta boyunca etkinliklerimiz devam edecektir. 15 Temmuz ruhu hiçbir zaman kaybolmayacaktır“ ifadelerini kullandı.

‘BU HAİN GİRİŞİMLER HER ZAMAN PÜSKÜRTÜLECEKTİR’

15 Temmuz Şehitleri’nin ülkenin birlik ve bütünlüğü için şehit olduğunu vurgulayan AK Parti Elazığ Milletvekili Tahir Öztürk ise yaptığı değerlendirmede “15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında 249 şehit verdik. Bu hain girişim sırasında ilimiz de sekiz şehit verdi. Bugün şehitlerimizi anmak için bir araya geldik.  Ülkemiz içinde bir birlik ve bütünlük içerisinde yaşamamız gerekiyor. 15 Temmuz şehitlerimizin tek amacı vardı. Onlar birlik ve beraberliği sağlamak vatana sahip çıkmak için şehit oldular. Ülkemiz birlik ve bütünlük içerisinde olduğu sürece bu hain girişimler her zaman püskürtülecektir” dedi.

 ‘O GÜN TOPLUMUN BÜTÜN KESİMLERİ SOKAĞA İNEREK DARBEYİ BASTIRDI’

15 Temmuz’da Elazığ’ın dik duruşunu ortaya koyduğu belirten Vali Çetin Oktay Kaldırım, “Necip bir milletimiz var. Milletimiz 15 Temmuz’daki hain darbe girişimini bastırarak bunu gösterdi. 15 Temmuz gecesi milletimizin ortaya koyduğu irade Çanakkale kadar, Uhud kadar, Kurtuluş Savaşı kadar, Bedir kadar kıymetlidir. Milletimiz çok büyük bir fedakârlık ortaya koydu. O gün toplumun bütün kesimleri sokağa inerek darbeyi bastırdı. 249 şehit verdik Allah gani gani rahmet eylesin. 2 bin 193 ‘te gazimiz var. İlimizin sekiz şehidi, altı da gazisi var. Elazığ 15 Temmuz’da dik duruşunu ortaya koymuştur. Elazığ zaten mayası sağlam asil insanların yaşadığı bir yerdir. Biz 15 Temmuz ruhunu bütün bir yıla yayıp o azimle çalışacağız. Ülkemiz zor günlerden geçiyor. Bu nedenle çok çalışacağız” şeklinde değerlendirmelerde bulundu.

 

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet