Menfur olaya İlimizden tepki

Sakarya’da Suriyeli 9 aylık hamile Emani Al-Rahum’un tecavüz edildikten sonra 10 aylık bebeği ile birlikte öldürülmesine, Elazığ STK Platformu üyeleri tepki göstererek adaletin gecikmemesi çağrısında bulundular.

Menfur olaya İlimizden tepki Güncel

Haber: Recep ALTAY

Elazığ Öğretmenevi toplantı salonunda bir araya gelen STK temsilcileri, Sakarya’nın Kaynarca ilçesinde Suriyeli 9 aylık hamile Emani Al-Rahum’un tecavüz edildikten sonra 10 aylık bebeği ile öldürülmesine tepki gösterdi.

‘ADALET GEÇİKMEMELİ’

Dini, dili ve ırkı ne olursa olsun her türlü şiddeti kınadıklarını ifade eden, STK temsilcileri adına konuşan İmamhatip Platformu Başkanı Turgut Tunç, “Suriye’den ve diğer bölgelerden ülkemize gelenler içerisinde her toplumda olduğu gibi kötü niyetli insanların olacağının farkındayız. Bir Suriyelinin işlediği suç sebebi ile bir topluluğun da tamamını suçlamak, hepsinin kovulmasını önermek, genelleme yapmak hakka ve hukuka sığmaz. Bu söz konusu Sakarya’daki iğrenç olayın aşağılık faillerinin tüm halkımızı zan altına bırakmayacağı gibi suç bireyseldir demek istiyoruz. Kamuoyu vicdanının daha fazla sızlamaması için bu tür olaylarda adalet gecikmemelidir” şeklinde konuştu.

 

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet