Periler gücüne güç katacak!

Geçtiğimiz sezon play-off oynama başarısı gösteren İl Özel İdare Basketbol Takımı’nda bu sezon hedef Final Four. Temsilcimiz bu kapsamda yeni sezona daha iddialı bir ekiple başlayabilmek adına kadrosunu güçlendirecek. Özel İdare 6 önemli oyuncu ile anlaşma aşamasına geldi.

Periler gücüne güç katacak! Spor

İbrahim KARAKULAK

Türkiye Kadınlar Basketbol 1. Ligi’nde mücadele eden İl Özel İdare Basketbol Takımı, yeni sezon için transfer çalışmalarını sürdürüyor. Ge.tiğimiz sezon ilk 8 takım arasına girerek play-off oynamayı başaran temsilcimizde bu sezon hedef Final Four olacak. Bu kapsamda İl Özel idare Basketbol Takımı kadrosunu güçlendirmeyi istiyor. Bir süredir transfer çalışmalarını devam ettiren Periler, 6 üst düzey oyuncu ile anlaşma aşamasına geldi. Mevcut kadronun yanı sıra bu 6 ismin de takıma kazandırılması ile birlikte İl Özel İdare ligde daha iddialı, dirençli ve etkili bir takım haline gelecek.

İÇ TRANSFER ÇALIŞMALARI DA SÜRÜYOR

Bir süredir anlaşma zemini aranan isimlerle transfer çalışmalarında sona gelinirken, kulübe kazandırılacak olan bu oyuncuların birkaç gün içerisinde açıklanması bekleniyor. Öte yandan dış transfer çalışmalarına yoğun bir şekilde devam eden temsilcimiz, iç transferde de bazı önemli isimlerle anlaşma sağladı. Bunların da birkaç gün içerisinde kamuoyu ile paylaşılması bekleniyor.

“HÜKÜMLER YENİDEN DÜZENLENDİ”

Öte yandan Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) tarafından sicil lisans talimatı ve sözleşmeli sporcular lisans tescil ve transfer talimatında 2017-2018 sezonundan itibaren geçerli olacak yeni uygulamalara yönelik değişikliği ile ilgili açıklama yapıldı.  TBF’den yapılan açıklamada; “Sicil Lisans Talimatı ve Sözleşmeli Sporcular Lisans Tescil ve Transfer Talimatında 2017-2018 sezonundan itibaren geçerli olacak yeni uygulamalara yönelik değişim hükümleri 23 Haziran 2017 tarihinde Spor Genel Müdürlüğü (www.sgm.gov.tr) ve Türkiye Basketbol Federasyonu (www.tbf.org.tr) internet sitelerinde yayınlanarak yürürlüğe girmiştir. Önemli bir bölümü geçtiğimiz sezonda karşılaşılan sorunların çözümüne yönelik olan değişikliklerin diğer bir kısmı ise sporcuların kulüpleri ile yaşadıkların sorunların çözümüne yönelik düzenlemeler için yapılmıştır. Sezon boyunca Lig Kurullarında kulüplerimizle yapılan değerlendirmelerin sonucunda üzerinde mutabakat sağlanan konulara yönelik talimat hükümleri de yeniden düzenlenmiştir. Ayrıca yeni sezondan itibaren organize edilmeye başlanacak “Basketbol Gençler Ligi” ile ilgili hükümler ilgili yönergelere ithal edilmiştir. 1 Temmuz 2017 tarihinden itibaren geçerli olan yeni değişim hükümleri yukarıda yer alan her iki internet sitesinde de farklı renkte (kırmızı) belirtilerek ilan edilmiştir.”denildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet