Şehit Polis Fethi Sekin alanı yarın açılacak!

Elazığ Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Şehit Polis Fethi Sekin Mesire Alanı, 12 temmuz çarşamba günü açılıyor.

Şehit Polis Fethi Sekin alanı yarın açılacak! Güncel

Temiz havanın yeşille bütünleştiği ve 159bin 840 metrekare alan üzerine inşa edilen şehrimizin yeni yaşam alanı Şehit Polis Fethi Sekin Mesire alanı, 12 temmuz çarşamba günü saat 18.00’da düzenlenecek ihtişamlı açılış töreniyle halkımızın hizmetine sunulacak. Mehteran konseri, yiyecek-içecek ikramları, çocuklara yönelik çeşitli sürprizler ve gösterilerin yer alacağı açılış programının ardından Elazığ, şehir insanının nefes alacağı yepyeni bir piknik ve dinlenme alanına kavuşmuş olacak. 7’den 70’e her kesimden insanımıza hitap edecek mesire alanının açılışına tüm halkımız davetli.

ESAT KABAKLI KONSERİ

Milli duygularımıza tercüman olan türküleriyle açılışa renk katacak sanatçımız Esat Kabaklı, kahraman şehidimiz Polis Fethi Sekin’in isminin yaşatılacağı mesire alanında, açılışa özel sahne alacak. Elazığ belediyesine ait toplu taşıma araçlarıyla saat 16.00’dan itibaren açılış alanına bütün mahallelerimizden ücretsiz gidiş-dönüş ulaşım hizmeti sağlanacak.

YENİ YAŞAM ALANINDA HER ŞEY MEVCUT

Şehrin stresinden ve karmaşasından bunalan vatandaşların aileleriyle, çocuklarıyla ve il dışından gelen misafirleriyle birlikte kaliteli vakit geçirebileceği yeni sosyal mekânı Şehit Polis Fethi Sekin Mesire alanında, insanların günlük yaşamını kolaylaştıracak ve kaliteli hizmet sağlayacak her şey mevcut. 159bin 840 m2’lik alan üzerine inşa edilen mesire alanında,  300 adet oturma ünitesi, 60 adet barbekü, kır lokantası, kır kahvesi, spor sahası, 18 adet fitness alanı, 41 adet çocuk oyun alanı, 5 ayrı noktada bay-bayan mescitleri, 6 adet biyofilitre sistemine sahip gölet, çeşmeler, 1621 metre uzunluğundaki bisiklet yolu, 1800 metre uzunluğunda yürüyüş ve koşu yolu ile 2 adet otopark ve bisiklet parkı yer alıyor. (Bülten )

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet