1 antrenöre 15 kursiyer düşüyor!

Elazığ Belediyesi tarafından çocuklara yönelik olarak düzenlenen yüzme kursu sürerken Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz kursu ziyaret etti. Ayrıca belediye tarafından yaz futbol spor okulu, tenis ve basketbol okulları ise 15 Temmuz itibariyle açılacak ve 12 yaş altı çocuklara hizmet verecek.

1 antrenöre 15 kursiyer düşüyor! Spor

Harun Furkan YAĞBASAN

Elazığ Belediyesi tarafından çocuklara yönelik olarak düzenlenen yüzme kursu devam ediyor. Beş yüz öğrencinin katıldığı kursta bir antrenöre 15 kursiyer düşecek şekilde eğitimler veriliyor.  Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Elazığ Belediyesi tarafından çocuklara yönelik olarak düzenlenen yüzme kursunu ziyaret etti.

ELAZIĞ BELEDİYESİ YARIŞMALARA KATILACAK

Olimpik Yüzme Havuzunda gerçekleşen yüzme kursunu ziyaret eden Başkan Yanılmaz,  çocuklarla yakından ilgilenerek kurs hakkında görevlilerden bilgiler aldı. Başkan Yanılmaz, Elazığ Belediyesi olarak Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde birçok kurs açtıklarını ve çocukların yaz sezonunu dolu dolu geçirmeleri için birçok projeyi hayata geçirdiklerini belirtti. Eğitimlerin başarılı geçtiğini de dile getiren Başkan Yanılmaz; “Yaz spor okullarımızdan yüzme eğitimlerimizin verildiği spor eğitim alanındayız. Yaklaşık 500 öğrencimiz bu sezon yüzme öğrenmek için belediyemize müracaatlarını yaptırdılar. Bir öğretmenimize 15 öğrenci düşecek şekilde antrenörlerimiz ile eğitimlerini alıyorlar. Kız öğrencilerimize bayan antrenörlerimiz, erkek öğrencilerimize de erkek antrenörlerimiz eğitimi vermektedir. Gördüm ki eğitimler gayet başarılı gidiyor. İnşallah bu eğitimlerinin ardından, yüzme eğitimi almış evlatlarımız arasından yarışmalara hazırlanacak olan sporcularımız yetişecek ve yarışmalara Elazığ Belediyesi olarak katılmış olacağız.”dedi.

FUTBOL, TENİS VE BASKETBOL OKULLARI DA AÇILACAK

 Öte yandan belediye tarafından yaz futbol spor okulu, tenis ve basketbol okullarının ise 15 Temmuz itibariyle açılacağını ve 12 yaş altı çocuklara hizmet vereceğini de kaydeden Başkan Yanılmaz; “Ayrıca yaz Futbol Spor okulumuz, tenis ve basketbol okullarımız ise 15 Temmuz itibariyle açılacak ve yine 12 yaş altı yavrularımıza hizmet vermiş olacağız. Belediyemiz Aile Danışma ve Eğitim Merkezi (ADEM) tarafından yine çocuklarımıza yönelik yaz kampını geçtiğimiz hafta başarı ile sonuçlandık. Çocuklarımızın yaz tatillerini en iyi bir şekilde değerlendirmeleri ve kişisel gelişimlerini arttırmaları için Elazığ Belediyesi olarak birçok çalışmamız var ve çalışmalarımız devam ediyor.” Şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet