“Elazığ’ın önemli bir turizm potansiyeli var”

Vali Çetin Oktay Kaldırım Elazığ’ın Sivrice ilçesinde doğal ve turistik yerleri gezdi, Hazarbaba Kayak Merkezinde incelemelerde bulundu, Alaattin Köyünü de ziyaret ederek vatandaşlarla sohbet edip sorunlarını yerinde dinledi. Vali Kaldırım,  Elazığ’ın önemli bir turizm potansiyeli olduğunu vurguladı. 

“Elazığ’ın önemli bir turizm potansiyeli var” Güncel

Vali Çetin Oktay Kaldırım Eşi Berihan Kaldırım ve çocukları ile birlikte gerçekleştirdiği geziye Sivrice Kaymakamı Mustafa Temiz de eşlik etti. Elazığ’ın turizm merkezi Sivrice’deki gezisine Hazar Gölü ile başlayan Vali Kaldırım, Hazar Gölü ve etrafındaki turizm yatırımları ve Hazar Gölü İmar Planlaması ile Hazar Gölü Arıtma Projesinin durumu hakkında Kaymakam Temiz’den bilgi aldı. Hazarbaba Kayak Merkezini gezen ve merkezin potansiyeli ve yapılması gerekenler konusunda işletmeci firma yetkililerinden bilgi alan Vali Kaldırım, daha sonra kayak pistinin üst kısımlarına ve yamaç paraşütü kalkış noktasına bir yürüyüş gerçekleştirerek, yamaç paraşütü yapan Elazığ Sportif Havacılık Kulübü üyeleriyle yamaç paraşütü ve Elazığ’ın bu konudaki potansiyeli hakkında bilgi aldı.

‘HAZARBABA KAYAK MERKEZİ 12 AY TURİST ÇEKEBİLİR’

Alaattin Köyüne de bir ziyaret gerçekleştiren Vali Kaldırım burada Alaattin Köyü Muhtarı Tuncay Boztarla ve köy sakinleri ile bir araya gelip köyün sorunları hakkında Muhtar Boztarla’dan bilgi aldı ve daha sonra köy sakinleri ile buluşarak sohbet etti, köyün eksikleri ve yapılması gerekenler konusundaki talepleri dinledi, vatandaşlarla ve çocuklarla yakından ilgilendi. Ziyaretleri hakkında bir değerlendirmede bulunan Vali Kaldırım, Elazığ’ın önemli bir turizm potansiyeline sahip olduğunu kaydederek, bölgede var olan bu potansiyelin iyi değerlendirilerek turizmin çeşitlendirilmesi gerektiğini, yapılacak çalışmalar ve tanıtımlar ile daha yüksek seviyeye çıkarılabileceğini söyledi. Hazar Gölü’nün turizm potansiyelinin daha iyi değerlendirilmesi için Hazar Gölü ve civarını içeren imar planlamasının tamamlanmasının büyük önem ifade edeceğini vurgulayan Vali Kaldırım, Hazarbaba kayak merkezinin de sadece kışın kayak için kullanılmasının yanında yılın dört mevsimi ve 12 boyunda başta yamaç paraşütü ve dağ doğa yürüyüşü olmak üzere turizmin çeşitlendirilerek çok sayıda sportif etkinlik için önemli bir merkez olarak öne çıkabileceğine, yeni destinasyon ve aktivitelerin oluşturulabileceğine, bunun için de turizm altyapısının güçlendirilmesi, hizmet sektöründeki kalitenin artırılması, turizm odaklı ve hedef pazarlara dönük, yurt içi ve yurt dışı tanıtımların yapılması, gelen kaliteli turist sayısının artırılmasına yönelik çalışmalar yapılmasının önemine değindi. Alaattin Köyü’nü de ziyaret ettiklerini ve köyün Elazığ’ın önemli arıcılık ve hayvancılık merkezlerinden biri olduğunu vurgulayan Vali Kaldırım, Elazığ’ın bir tarım ve hayvancılık merkezi olduğunu, Alaattin Köyü’nün de arıcılık ve hayvancılığa uygun yapısıyla bunlardan biri olduğunu, şehrin kalkınması için tarım ve hayvancılığa da her türlü desteği vereceklerini sözlerine ekledi. (Bülten)

 

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet