Vatandaşı memnun etmeyen belediye yanacak!

AK Parti, belediyeleri mercek altına alıyor. Vatandaşların en çok şikâyet ettiği konular Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sunulacak ve bu kapsamda belediyelerin ‘memnuniyet karnesi’ çıkartılacak. Böylece yapmış olduğu çalışmaları yeterli bulunmayan belediye başkanları tekrar aday gösterilmeyecek. Görüşlerini aldığımız Elazığlı vatandaşlarda Cumhurbaşkanının almış olduğu bu kararı olumlu buldu.  

Vatandaşı memnun etmeyen belediye yanacak! Güncel

Haber: Çetin ÇOLAK/ÖZEL

16 nisan referandum sürecinin ardından ülkemizde bazı yenilikler uygulanmaya başladı.

Bu yeniliklerden bir tanesi de belediyelerin Cumhurbaşkanlığı denetimine alınması konusu. Bu uygulamayla birlikte AK Parti, 2019’daki seçimlerde istenilen hedefleri yakalamak için belediyelere ‘memnuniyet karnesi’ çıkartıyor. Vatandaşların belediyelerle ilgili en çok şikâyette bulunduğu konular, Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER), Başbakanlık İletişim Merkezi (BİMER) ve AK Parti İletişim Merkezi’nde (AKİM) izlemeye alınacak. Ayrıca il teşkilatlardan da belediyelerle ilgili rapor gelirken Genel Merkez de il ve ilçelere gidip yerinde inceleme yapacak. Konuya ilişkin gazetemize görüş bildiren bazı vatandaşları şunları dile getirdiler:

‘VATANDAŞ OLARAK ÜZERİMİZE DÜŞENİ YERİNE GETİRMEYE HAZIR’

Vatandaşlardan Mustafa Beyaslan, ‘Belediyelerin denetim altına alınması kararını olumlu karşılıyorum’ diyerek şu değerlendirmelerde bulundu: “Belediyelerin yapmış olduğu çalışmaların Cumhurbaşkanlığınca denetim altına alınması çok doğru ve yerinde bir karar. Böylelikle yerel yönetimlerin yapacağı çalışmalar ve şehirle ilgili alacağı kararlar o ilin menfaati ve ihtiyacı doğrultusunda yapılmış olacak. Yani şehirde yapılan yenilikler boş yere yapılmamış olacak. Biz bu noktada devletimizin arkasındayız. Alınan bu kararı da doğru buluyoruz. Vatandaş olarak üzerimize düşen ne varsa onu da yerine getirmekten kaçınmayız.”

‘CUMHURBAŞKANIMIZIN ARKASINDAYIZ’

‘Tek başlı yönetim her zaman için iyidir’ diyen Murat Taş isimli vatandaş ise, “Eğer yerel yönetimler denetim altına alınırsa daha iyi hizmetler sunulur. Çünkü tek başlı yönetim her zaman iyidir. Çift başlı yönetim uygulandığı zaman kargaşa ve kaos meydana gelir ama tek başlı yönetimlerde yetki tek kişide olacağından hizmetler daha hızlı ve iyi bir şekilde yapılır. Cumhurbaşkanımızın yapmış olduğu açıklamayı bende dinledim. Alınmış olan bu kararı çok doğru buluyorum. Örneğin; İlimizde olduğu gibi eminim diğer İllerde de durum böyledir. Kaldırımlar yapılıyor, daha sonra yapılan bu kaldırımları geri söküyorlar. Yapılan bu masraflar boşa gitmiş oluyor. İlimizin ekonomisi boş yere harcanmış oluyor. Alınan bu karadan dolayı Cumhurbaşkanımızın arkasındayız. Bence sadece belediyelerin değil, diğer kurumlarında Cumhurbaşkanlığı denetiminde olması gerekiyor” şeklinde konuştu.       

‘BELEDİYELERİN DENETİLMESİNİ SICAK KARŞILIYORUM’

‘Belediyelerin denetim altına alınması ve kontrolünün Cumhurbaşkanı tarafından yapılması yerinde bir karar.’ diyen Haluk Çelik de “Belediyelerin ciddi bir şekilde denetilmesini sıcak karşılıyorum. Denetim yapılması gerekir. Bu denetimle birlikte vatandaşın vermiş olduğu vergiler nizami bir şekilde harcanmış olur. Çünkü bu gibi ciddi denetimler olmazsa vatandaşın ekonomik kaynağı yok olmuş olur. Önemli olan ekonomik seferberliğe öncülük edebilmektir. Bu ülke, vatan bizim. Kim bu ülke için doğru adım atıyorsa Allah onlardan razı olsun. Bunun ötesinde her kim kendi menfaatini düşünüyorsa bu da vatan hainidir. Bu nedenle belediyelerin denetim altına alınması konusu bence geç alınmış bir karar. Ülkede bir ekonomik seferberlik başlatsınlar. Benim iki tane evim var. Birini satar hibe ederim. Gerekirse yarı maaşla çalışırım. Çünkü bu ülke bizim. Bu ekonomik seferberliğin sonucunda kurulacak ağır sanayi hamlelerinde bizim vatandaşımız çalışır. Çünkü bizler geçiciyiz ama devlet kalıcıdır. Devletimizi ne kadar güçlü kılabilirsek ülkemiz o kadar ayakta kalır” diye konuştu.    

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet