Yol tamam, sırada köprü var

Palu  Gökdere Derneği Başkanı Selahattin Gürgöze, Gökdere Yolu İhalesi’nin gerçekleştirildiğini belirterek ihalenin gerçekleştirilmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.  Gürgöze, sıranın Gökdere Köprüsü İhalesi’nde olduğunu söyledi.

Yol tamam, sırada köprü var Güncel

Haber: Feride YÜKSEK

Gökdere Yolu İhalesi’nin gerçekleştirilmesi dolayısıyla yazılı bir açıklama yapan Palu Gökdere Derneği Başkanı Selahattin Gürgöze, “Yol sorunumuzda bizlere desteğini esirgemeyen, başta İl Başkanımız Ramazan Gürgöze olmak üzere; Başbakanımız  Binali Yıldırım, Maliye Bakanımız Naci Ağbal, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanımız  Ahmet Arslan, Milletvekillerimiz Tahir Öztürk, Metin Bulut, Ömer Serdar ve Ejder Açıkkapı, eski Valimiz  Murat Zorluoğlu,  Karayolları Genel Müdürümüz İsmail Kartal,

Karayolları Bölge Müdürümüz Ahmet Gülşen, İl Özel İdaresi Genel Sekreterimiz Mehmet Sabuncu,

Elazığ STK Çalışma grubu ve emeği geçen ilgililere teşekkür ediyoruz.” dedi.

‘KÖPRÜ İHALESİ DE EN KISA SÜREDE YAPILACAK’

Açıklamanın devamında Gökdere Yolu ve Gökdere Köprüsü ihalelerine değinen Gürgöze, “Gökdere Yolu’nun ihalesi yapılmıştır. Ortalama 40 bin insan potansiyelimize hitap eden yolumuz, halkımıza hayırlı olsun. Gökdere ve Gökdere Havzası’nda bulunan Bölükelma, Kırkbulak, Akbulut, Küçük Çaltı, Büyük Çaltı, Beydoğan, Atik, Gemtepe, Sivrikaya, Doluküçük, Yoncalıbayır ve Köklüce köylerinin ulaşım çilesi son bulmuştur. Beynan 1 barajından dolayı ilçemiz olan Palu’ya bağlantımız kesilmiş durumdadır. Başka bir ilçe üzerinden ulaşım sağlanmaktadır. Stabilize ve çok sıkıntılı olan yol, asfaltlanıp kullanılabilir duruma getirilecektir. Gökdere Köprüsü’nün de daha önce proje ihalesi yapılmış ve çalışmalar devam etmektedir. İnşallah en kısa sürede bu köprünün ihalesi de yapılarak, Palu ilçemize ulaşım sağlanacaktır.” açıklamalarında bulundu.

               

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet