Milletvekili Bulut suskunluğunu bozdu!

“Bu linç kampanyası beni çok çok üzdü.” diyen AK Parti Teşkilatlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı ve Elazığ Milletvekili Metin Bulut, Elazığspor’un geleceği ile ilgili yapılan toplantı için; “Valimiz açıklama yaptı. İl başkanımız açıklama yaptı. Böyle bir kelime söylenmemiş denildi. Şehrin üst düzey bürokrasisine inanmayıp, kaynağının nereden geldiği belli olmayan bir habere itibar edip hayâsızca eleştirilmemeli.” İfadelerinde bulundu.

Milletvekili Bulut suskunluğunu bozdu! Spor

İbrahim KARAKULAK

Geçtiğimiz ay Elazığspor’un geleceğinin masaya yatırıldığı ve kulüp yöneticileri ile bürokratların katıldığı toplantının ardından AK Parti Milletvekili Metin Bulut’un; “Elazığspor kapatılsın.” Dediği iddia edilmiş ve sosyal medyada Bulut’a yönelik adeta bir linç kampanyası başlatılmıştı. Bunun üzerine dönemin Valisi Murat Zorluoğlu, Milletvekilleri Ömer Serdar ve Ejder Açıkkapı açıklamalarda bulunarak Metin Bulut’un o söylemde bulunmadığını açıklamış ancak buna rağmen nedeni bilinmeyen bir şekilde sosyal medyada Bulut’a olan eleştiriler devam etmişti.

“ELBETTE DENETLEYECEĞİZ, ELAZIĞSPOR BU BORÇLA YÖNETİLMEZ!”

Gelişmelerin ardından AK Parti Teşkilatlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı ve Elazığ Milletvekili Metin Bulut sessizliğini bozdu ve konuyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Elazığ son haber sitesinde yer alan haberde Bulut; “Son dönemde sosyal medya üzerinden yapılan bu linç kampanyası beni çok çok üzdü. Keşke böyle bir şey yapılmasaydı. Sosyal medya keşke bu kadar kontrolsüz olmasaydı. Tanımadığınız, bilmediğiniz adamı o sosyal paylaşımı üzerinden yargılamanız, insafsızca infaz etmeniz çok ahlaki değil. Hiçbir kaynak gösterilmeden bunun söylenmiş olması çok üzücü. Valimiz açıklama yaptı. Şehrin valisine inanmak lazım. İl başkanımız açıklama yaptı. Böyle bir kelime söylenmemiş denildi. Şehrin üst düzey bürokrasisine inanmayıp, kaynağının nereden geldiği belli olmayan bir habere itibar edip hayâsızca şekilde eleştirilmemeli. İnsanların anasına, kızına, kardeşine, eşine küfredecek kadar benim Elazığ’ım küçülmez. Onların Elazığlı olduğundan şüpheleniyorum. Bir milletvekili şehrin spor kulübü ile alakalı böyle bir ifade kullanabilir mi? Ben böyle bir şey söylesem şehrin Valisi, milletvekili zinhar böyle bir şey demedi der mi? Milletvekilinin 2 görevi var. Yasama ve denetleme. Elbette denetleyeceğiz. Elazığspor bu borçla yönetilmez. Bu borcun neden böyle teslim alındığını da konuştuk.”diye ifade etti.

“KIZ MESLEK LİSESİNDEKİ ARSAYA BENZİNLİK YAPILMASINA KARŞI ÇIKTIM”

Toplantı’nın 4 buçuk saat sürdüğünü ve güle oynaya ayrıldıklarını, toplantı da ise her şey konuşulduğunun altını çizen Milletvekili Bulut, orada çok değişik konularında konuşulduğunu ifade eden Bulut;“Malatya modeli, kaynak üretiminde vatandaşın neye itiraz ettiğini konuştuk. Şunu söyledim. Ben kız meslek lisesindeki arsaya Elazığspor adı altına veya başka bir şey adına benzinlik yapılmasına karşı çıktım. Elazığ’ın akciğerine böyle bir şey yaptırmam dedim. Oraya benzinlik yapılması düşüncesine karşı çıktım. Öğretmen evi tarihi bir bina oraya, Elazığ’ımıza kent meydanı kazandırmak istiyoruz. Oraya, Elazığ’ın göbeğine böyle bir bomba koymak Elazığ’ın menfaatine değil. Değil Elazığspor kim isterse istesin ben ona karşı çıkarım. ”diye belirtti.

“BELEDİYE BAŞKANI OLACAĞIMLA ALAKALI BİR DÜŞÜNCEM YOK- YANLIŞ YÖNLENDİRİLDİK DEDİLER”

Linç ve iftira kampanyasının kim ya da kimler tarafından yapıldığından emin olmadığını kaydeden Bulut; “Bu hareketin kimler tarafında başlatıldığından çok emin değilim. Bana yapılanın aynısını yapmak istemem. Bir takım öngörülerim var. Benim belediye başkanı olacağımla alakalı bir düşüncem yok. Şuan da genel merkezle çok mutluyum. Milletvekilliği görevimi çok önemsiyorum. Böyle bir düşüncem yok. Ben istiyorum ki takımım önündeki takımların üstünden silindir gibi geçsin. Kamuoyunda bilinçsiz paylaşımların kaynağı bilmediğimiz, illegal örgütler de olabilir. Ama Elazığlı gençlerimizin buna kanaat etmemesi lazım. Bir tanesi açıp sayın vekilim böyle dediler de siz bunu dediniz mi demedi. Daha sonra özür dilediler. Yanlış yönlendirildik dediler.”dedi.

“KAMU KAYNAKLARININ YANLIŞ KULLANILMASINDAN BAHSETTİM. BUNA KIZILMIŞ, SİNİRLENİLMİŞ OLUNABİLİR”

Toplantıda kamu kaynaklarının yanlış kullanılmasını gündeme getirdiğini ve buna da kızılmış olunabileceğini dile getiren Bulut; “Vatandaş bir uygulamadan rahatsız olduğunda biz de toplayıp vatandaşın bu hassasiyetini ilettiğimizde bak sen böyle demek istedin biz seni sosyal medya da linç edeceğiz derse biz de buna pabuç bırakmayız. Bir uygulama yanlışsa o uygulamanın yanlış olduğunu herkesin yüzüne karşı söylerim. Oradaki toplantıda da kamu kaynaklarını yanlış kullanılmasından bahsettim. Buna kızılmış, sinirlenilmiş olabilir. Asıl ahlaksızlık şu, öyle bir toplantıda böyle bir şey olsa olmasa paylaşmak. Orası mahremi ortam. Orada her şey konuşulmuş olabilir. Ben söyledim böyle bir şey konuşulmadı. “Elazığspor kapatılsın.” bir milletvekili bunu söyler mi? Bu akıllara zarar bir durum.”dedi. Bulut ayrıca küfür edenlerle ilgili de suç duyurusunda bulunduğunu kaydetti.

 

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet