İlçelerde de spora yatırım sürüyor

Elazığ’a yapılacak olan yeni stadyumla ilgili açıklamalar yapıldı… Öte yandan Baskil, Karakoçan, Kovancılar ve Arıcak’taki spor yatırımlarında son durum da kamuoyu ile paylaşıldı.

İlçelerde de spora yatırım sürüyor Spor

İbrahim KARAKULAK

TBMM Plan ve Bütçe Komisyon Üyesi, AK Parti Elazığ Milletvekili Ejder Açıkkapı, yapılması planlanan yeni stadyum ve ilimizdeki spor tesislerinin çalışmaları hakkında sosyal medyadan bilgilendirme paylaşımında bulundu. Milletvekili Bulut da stadyum konusunda değerlendirme yaptı.

AÇIKKAPI VE BULUT’TAN STADYUM DEĞERLENDİRMESİ

Nisan ayında ilk kazma vurulan ve daha sonra Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Genel Müdür Yardımcısı Dursun Türk Atatürk Stadyumu’nda incelemelerde bulunarak; “Yılın sonunda ihale sürecini tamamlayabilirsek, doğru bir mevsimde başlayacağız diye düşünüyoruz.” İfadelerinde bulunmuştu. Konuyla ilgili TBMM Plan ve Bütçe Komisyon Üyesi, AK Parti Elazığ Milletvekili Ejder Açıkkapı sosyal medyadan bilgilendirme paylaşımında bulunurken, AK Parti Teşkilatlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı, AK Parti Elazığ Milletvekili Metin Bulut açıklamalarda bulundu.

İLK KAZMAYI VURMAK CİDDİYETİ VURGULAYAN ŞEYDİ

Sosyal medyadan; “Milletvekillerimiz ve AK Kadrolarımız ile birlikte Elazığ'ımıza kazandırdığımız hizmetler, yatırımlar… Allah'ın izniyle hep birlikte koordineli olarak vatandaşlarımız için çalışmayı sürdüreceğiz, Elazığımızı kalkındırmaya devam edeceğiz.”diyen Milletvekili Açıkkapı paylaşımında, stadyumun 18 bin kapasite olacağını duyurdu. Uluslararası standartlarda aranan tüm kriterlerin barındırılacağı da dile getirilirken, Milletvekili Metin Bulut da Kanal Fırat’a Zeki Akbıyık’ın hazırlayıp yönettiği “Zeki Akbıyık ile Gündem Özel” programında stadyum konusuna değindi. Bulut; Stadyumla ilgili gecikme oldu. Bunu kabul etmek lazım. Geçmişte stadyum sözü verilmiş ama bununla alakalı ciddi harekete geçilmemiş. Ama son dönem 4 milletvekili arkadaşımızla gidip bakanımızla konuştuk. Biz bu stadı yapmak zorundayız. Vatandaşımız istiyor. Vatandaş stadımız var ama daha modernini izliyoruz diyor. Haklı. İsteyebilir. İller arasındaki kıyastan dolayı vatandaşımız istiyor. Biz de şunu düşündük madem bu kadar gecikti, farklı bir stad yapalım. Stadların masrafları çok farklı. Stadlar gelir getirmeden bakım isteyen yapılar. Altında mağazaların olduğu amatör sporları da teşvik edecek, onların da çalışabileceği bir proje yapalım dedik. Başakşehir projesini bizim sahamıza örnek aldık. Sonra şu çıktı biz stadı yıkacağız. Elazığ 3 yıl stadsız kalacak. Nasıl olacak. Bakanımız Stadı 4’e böldük sağ ve sol. Aynı modeli uygulayalım dedik. O projenin aynısı çizildi. Şu anda ihale aşamasında. Bunların yıkılması ile alakalı temsili bir yıkım gerçekleştirildi.  İlk kazmayı vurmak çok önemliydi. İlk kazmayı vurmak niyetimizi ortaya koymak ve biz bu işi yapacağız demekti. O ciddiyeti vurgulayan bir şeydi. Elazığ’da stad yapılacak.”dedi.

BASKİL, KARAKOÇAN, KOVANCILAR VE ARICAK'TAKİ YATIRIMLARDA SON DURUM NE?

Öte yandan yapılan ve yapımı devam eden tesisler hakkında da kamuoyu bilgilendirildi. Baskil’de Fethi Sekin Gençlik Merkezi’nin onayının çıktığı ve ihale aşamasına geçileceği belirtildi. Karakoçan’da yapılacak olan Gençlik Merkezi için yer teslimi yapıldı. Kovancılar’a yaklaşık 2.7 Milyon TL olan Gençlik Merkezi’nin aralık ayında tamamlanacağı ayrıca Spor Toto tarafından 12 adet sentetik sahanın yapımına başlandığı belirtildi.  Arıcak’ta yaklaşık 2 Milyon TL olan ve Spor Toto teşkilatı tarafından tam ışıklandırmalı, soyunma odalı ve tribünlü olan sentetik sahanın yer teslimi de gerçekleştirildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet