"Sağlıkta şampiyonluğa oynayacağız"

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, "Sağlıkta Süper Lig'in şampiyonluğuna oynayacağız" dedi.

Sağlık

Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ, geçtiğimiz gün Eskişehir'de çeşitli temaslarda bulundu.  İlk olarak Eskişehir Valiliğini ziyaret eden Akdağ, valilik şeref defterini imzaladı. Valilikte açıklama yapan Bakan Akdağ, sağlık alanında yeni projelerin yer alacağına dikkat çekti.Akdağ, “Biz artık ruh sağlığı açısından vatandaşlarımızın böyle geçmişte olduğu gibi Bakırköy’de, Manisa’da, Elazığ’da depo hastanelerde aylarca yattığı bir modeli çağ dışı buluyoruz. Dolayısıyla toplum ruh sağlığı merkezlerini geliştirerek, olabildiğince ayaktan meşguliyet tedavisini içeren bir tedavi şekline inşallah dönmüş olacağız” dedi.

BAKAN RUH SAĞLIĞI HASTENEMİZİ DEPO HASTENE OLARAK NİTELENDİRDİ

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Eskişehir’de katıldığı İl Değerlendirme Toplantısı sonrası basın mensuplarına Eskişehir’de sağlık alanda yapılacak yeniliklerle ilgili açıklamada bulundu. Sağlık Bakanı Akdağ, “Eskişehir’de önümüzdeki 2,5 yıl içerisinde yani 2019 yılı da dahil olmak üzere toplamda 5 ila 8 adet bunları çalışmalarla ortaya koyacağız, Sağlıklı Hayat Merkezi yapacağız. Bunlar aile sağlığı merkezlerine destek veren yeni kavramlar. Başta da söylediğim gibi buralarda hayat biçimlerimizi sağlıklı hale getirmek için, sağlık çalışanları bize destek olacak. Bütün Türkiye’de bu şekilde binin üzerinde Sağlıklı Hayat Merkezi planlamış durumdayız. Eskişehir’de de söylediğim gibi 5 ila 8 adet arasında yapacağız. 3 adet de Toplum Ruh Sağlığı Merkezimiz olacak Eskişehir’de. Biz artık ruh sağlığı açısından vatandaşlarımızın böyle geçmişte olduğu gibi Bakırköy’de, Manisa’da, Elazığ’da depo hastanelerde aylarca yattığı bir modeli çağ dışı buluyoruz. Dolayısıyla toplum ruh sağlığı merkezlerini geliştirerek, olabildiğince ayaktan meşguliyet tedavisini içeren bir tedavi şekline inşallah dönmüş olacağız” diye konuştu.

SAĞLIK HEDEFİMİZ ŞAMPİYONLUK

Sağlık alanında yapılan çalışmalar ile Süper Lig'de yer aldıklarını belirten Bakan Akdağ, sözlerini şu şekilde sonlandırdı: "Sağlık hizmetlerimiz AK Parti hükümetlerimiz döneminde Süper Lig’e çıkmış durumdadır. İnşallah bu 2017’de başlayan ve 2023’e kadar devam edecek Sağlıkta Dönüşüm Programını ikinci dönemde Süper Lig’in şampiyonluğuna oynayacağımız bir takım olacağız. Hedefimiz budur." (İHA)

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet