Salkım üzümler tezgâhları süsledi

Sıcaklıklar arttı. Yaz meyvelerinin bin bir türlü çeşidi de Pazar tezgâhlarındaki yerini almaya başladı. Özellikle yaz aylarının vazgeçilmez meyveleri arasındaki bulunan salkım üzümler 2 buçuk ve 3 liradan alıcısının bekliyor.

Salkım üzümler tezgâhları süsledi Ekonomi

Özel Haber :Feride YÜKSEK

 Havaların ısınmaya başlamasıyla manavlarda ve pazar tezgâhlarında yerini almaya başlayan yaz aylarının vazgeçilmez lezzeti üzüm, tezgâhları süslemeye başladı.

PAZARCILARIN DUYARLI OLMASI GEREKİYOR’

Üzüm ve muz satışı yaptıklarını belirten Murat Çelikoğlu, “ Fiyatlarda genel olarak bir düşüş var.  Fiyatlar uygun olduğundan herkese hitap edecek tarzda.  Üzümün kilosu şu an 2 buçuk 3 lira arasında değişiyor.  Muzun kilosu 4 liradan başlayıp 8 liraya kadar devam ediyor. Bunun haricinde üzüm yeni çıktığından ilgi gayet güzel ama yerli üzüm hala çıkmış değil. Çıktığı zaman vatandaş tarafından adeta bir patlama yaşanıyor. Dışarıdan gelen üzüm bizim yerli üzümle aynı olmuyor. İnsanlar üzüm alırken daha çok tadına bakarak alıyorlar. Ve bizde burada bunu vatandaşlara sunmak için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Son zamanlarda marketlere ilgi daha fazla gibi geliyor bana. Çünkü bazı pazarcılar seçmeye izin vermediğinden insanları küstürmüş durumda. Ben bunun yanlış olarak nitelendiriyorum. Ama insanlar markete gittiğinde her türlü imkâna sahipler. Onun için durum biraz tersine dönüyor.  Bunun için pazarcıların daha duyarlı olması gerekiyor. Ben burada bir mal satıyorsam, arkasında durmam gerekiyor; seçtirmiyorsam demek ki burada bir şeyler dönüyor demektir” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet