Gelinler, hayalindeki gelinlikleri kiralamakla yetiniyor!

Ramazan ayı dolayısıyla durgun olan gelinlik satışları düğün sezonun yeniden hareketlenmesiyle birlikte tekrar hareketlendi. Bu yılda ekonomik zorluklardan dolayı gelinler, hayallerini süsleyen gelinlikleri kiralamak durumunda kalsa da tercihleri sadelikten yana kullandılar.

Gelinler, hayalindeki gelinlikleri kiralamakla yetiniyor! Ekonomi

Özel Haber: Duygu KAÇAR/ Feride YÜKSEK

Her gelinin hayalidir en mutlu gününde prenses gibi olmak ve doyasıya eğlenmek özel günlerinde gelinlerin tercihleri nelermiş bizlerde bunu  işin ehli olan Asil Gelinliğin sahibi Ayşegül Metin’den  öğrendik. Metin, bu yılın trend gelinlikleri hakkında gazetemize özel açıklamalarda bulundu.

GELİNLERİN TRENDİ SADELİK

Yaz düğünlerinde gelinlerin daha sade modeller tercih ettiğini belirten Ayşegül Metin, “Gelinlerimiz son yıllarında özel günlerinde de sade olmak istiyorlar. Bunun için gelinliklerini de daha abartıdan uzak modelleri tercih etmekteler. Şıklık ve sadelikle birlikte mükemmel bir uyum yakalanabiliyor. Bizlerde gelinlerimizi en mutlu günlerinde istediği modellerle buluşturuyoruz” dedi.

GELİNLER ÖZEL TASARIM GELİNLİKLERE BAYILIYOR!

Son birkaç yıldır gelinliklerde beyazdan ziyade kırık beyaz ve krem tonlarının tercih edildiğini de vurgulayan Metin,  bu yılın gelinlik trendleriyle ilgili şu bilgileri verdi; “Sade, kristal taşlı, tasarım ağırlıklı ve çoğunlukla krem renginin ön planda olduğu modellerden oluşuyor. Ayrıca bu yıl çok fazla sayıda tesettür modelli gelinlik siparişi aldık. Birde şunu belirtmekte fayda var gelinlerimiz modadan ziyade görsele bakıyor ve genelde kendilerine yakışanı tercih ediyorlar .” Gelinlerimiz tasarım modelleri istiyor çünkü o gün gerçekten kendilerini özel hissetmeyi seviyorlar ifadelerini kullandı.

HAYALİNİZDEKİ GELİNLİĞİ GİYEBİLİRSİNİZ!

Düğün bütçesi oluşturan ailelerinde, müstakbel eşinin bütçesini düşünen gelinlerinde en fazla merak ettiği konunun başında hiç şüphesiz hayallerini süsleyen gelinliklerin fiyatları geliyor.  Bizlerde Fırat gazetesi olarak düşlerinizi süsleyen gelinliklerin fiyatlarını sizler için öğrendik. Unutmadan hayalinizdeki gelinliği satın almaya imkânınız yoksa kiralamak gibi bir uygulamanın olduğunu da unutmayın!

GELİNLİKLER BİN TL’DEN BAŞLAYAN FİYATLARLA SATIŞA SUNULUYOR

Gelinliklerin fiyatları ise kullanılan taş sayısına, dantel malzemenin yoğunluğuna göre değişiyor. Fakat her yıl olduğu gibi bu yıl da çiftler gelinliği satın almak yerine kiralamayı tercih ediyorlar. Ortalama fiyatların bin TL ile 6 bin TL arasında değişiklik gösteriyor.

 

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet