Yabancı’ya hemşehri desteği

Sivrice Belediye Başkanı Ebubekir Irmak ve Hazar Staratejik Araştırmalar Merkezi (HAZARSAM) Başkanı Doç. Dr. Bilal Çoban üçüncü kitabının imza gününe katılmak üzere Elazığ’a gelen hemşehrimiz yazar Serhat Yabancı’yı yalnız bırakmadılar.

Yabancı’ya hemşehri desteği Kültür-Sanat

İlişki ve evlilik problemleri üzerine yaptığı çalışmalarla ve yazdığı kitaplarla adından sıkça söz ettiren hemşehrimiz yazar Serhat Yabancı üçüncü kitabının imza gününe katılmak üzere Elazığ’a geldi. Yabancı’ya imza gününde Sivrice Belediye Başkanı Ebubekir Irmak ve Hazar Stratejik Araştırmalar Merkezi( HAZARSAM) Başkanı Doç. Dr. Bilal Çoban eşlik etti.

İmza günü ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan Sivrice Belediye Başkanı Ebubekir Irmak, “Bugün Elazığ’ımızın yetiştirmiş olduğu önemli bir yazarın Serhat Yabancı kardeşimizin köşe yazılarını sosyal medya üzerinden keyifle takip ediyorum. Bu güzel yazıları okudukça ufkumuz genişliyor. Bu eserleri ortaya koyarken gençlere de önderlik yapıyor.  Yabancı Günümüz dünyasında kitabın okunmadığı bir dönemde ortaya koyduğu eserlerle bunu kırdı. Eserlerinde konuları çok iyi bulup işliyor, gündemi yakından takip ediyor. Gündemle ilgili olarak yaptığı yorumları insanları kırıp incitmeden yapıyor. Bu yorumlarıyla eğitici ve öğretici yönünü de ortaya koyuyor. Çok keyifli bir kalemi var.  Bugün yeni kitabının imza töreni vesilesiyle burada bulunuyoruz. Ben kendisine yeni kitabının hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

‘ELAZIĞ BENİM İÇİN ÇOK FARKLI BİR YERDİR’

 İmza günü ile ilgili değerlendirmede bulunan yazar Serhat Yabancı ise yaptığı açıklamada, “Üçüncü kitabımın imza günü vesilesiyle burada bulunuyorum. İmza günlerinden dolayı Türkiye’nin her köşesine ve yurt dışına gidiyoruz. Ancak Elazığ benim için çok farklı bir yerdir. Çünkü Elazığ doğduğum, ekmeğini yediğim, suyunu içtiğim bir ildir. Son kitabımın imza gününü Elazığ’da yapmayı çok istiyordum. Bunu başardığım için çok mutluyum. Bir yazar olarak yazmayı seviyorum. Ancak mümkün oldukça psikoloji ve aile üzerine yazmaya çalışıyorum.  Elazığ’da sevdiğim insanlarla bir arada olmaktan mutlu oluyorum. Bu özel günde beni yalnız bırakmayan bütün dostlarımıza teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

 ‘SERHAT BEY’İN ELAZIĞLI OLMASI BİZLER İÇİN ONUR VERİCİDİR’

HAZARSAM Başkanı Bilal Çoban ise yaptığı açıklamada Serhat Yabancı’ nın Elazığlı olmasının gurur verici bir durum olduğunu ifade ederek kendisinin de Yabancı’ nın takipçilerinden biri olduğunu kaydetti.  Çoban “Öncelikle Serhat Bey’in hemşehrimiz olması bizler için onur vericidir. Kendisini yakından takip ettiğimiz gibi yakından da tanıyoruz. Sosyal medyadaki fanlarındanım. Yeni kitabının tanıtımına Elazığ’dan start vermesi bir Elazığlı olarak bizleri mutlu etmiştir. İnşallah Elazığ’da ki kitap satışları bu düşüncelerimizi daha da güçlendirir. Serhat bey sürekli üreten bir arkadaşımız bu nedenle kedisiyle gurur duyuyoruz“dedi.

Haber: Faik AKGÜN

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet