ASKON’un bu haftada ağır misafirleri vardı

ASKON Elazığ Şubesi tarafından geleneksel olarak her hafta cumartesi günleri düzenlenen bilgilendirme toplantılarının bu haftaki konukları Elazığ Belediye Başkan Yardımcısı Kazım Özgür ve DSİ Genel Müdür Yardımcısı Turkay Özgür oldu.

ASKON’un bu haftada ağır misafirleri vardı Ekonomi

ASKON Elazığ Şubesi’nin geleneksel olarak her hafta cumartesi günleri organize ettiği esnaf ve üye toplantılarının bu haftaki konukları Elazığ Belediye Başkan Yardımcısı Kazım Özgür, DSİ Genel Müdür Yardımcısı Turkay Özgür oldu. Ayrıca programa Elazığ Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Odası Başkanı Mitat Ulaş’da katıldı.

PROJELERDEN DOLAYI TEŞEKKÜR ETTİ

Toplantı öncesi açıklamalarda bulunan ASKON Elazığ Şube Başkanı Yakup Baş, “ASKON Elazığ Şubesi tarafından her hafta geleneksel olarak düzenlenen esnaf ve üye bilgilendirme toplantılarının birini daha yapıyoruz. Bu hafta DSİ Genel Müdür Yardımcısı Turkay Özgür ve Elazığ Belediye Başkan Yardımcısı Kazım Özgür beyleri ağırlıyoruz. Ben özellikle tatilini yarıda keserek toplantımıza iştirak eden DSİ Genel Müdür Yardımcısı Turkay Özgür Bey’e çok teşekkür ediyorum. Kendileri Elazığ için çok önemli olan Eyyüpbağları Sulama Projesi ve Kuzova Sulama Projesi ile ilgili olarak üyelerimize ve esnaflarımıza bilgi vereceklerdir. Elazığ Belediye Başkan Yardımcısı Kazım Bey ise Elazığ Belediyesi’nin yapmış olduğu çalışmalar ile ilgili olarak bilgi verecektir. Kendilerine aramızda oldukları için çok teşekkür ediyorum” dedi.

‘GERÇEKLEŞTİRDİĞİMİZ PROJELER İLE İLGİLİ BİLGİ VERECEĞİZ’

ASKON Başkanı Baş’ın ardından değerlendirmelerde bulunan Elazığ Belediye Başkan Yardımcısı Kazım Özgür ise yaptığı değerlendirmede, “ Bugün ASKON’a misafir olduk ASKON üyeleri ve esnaflarımızla birlikte bir bilgilendirme toplantısı gerçekleştireceğiz. Bu toplantıda DSİ Genel Müdür Yardımcımız Turkay Özgür Bey ile de birlikte olacağız. Sayın genel müdür yardımcımız kurumlarının şehrimizle ilgili projelerini anlatacaklar. Bizde Elazığ Belediyesi olarak gerçekleştirdiğimiz projeler ile ilgili bilgi vereceğiz” ifadelerini kullandı.

‘HEMŞEHRİMİZ ÖZGÜR DAVETE SEVİNDİ’

Hemşehrimiz DSİ Genel Müdür Yardımcısı Türkay Özgür ise izin dolayısıyla Elazığ’da bulunduğunu belirterek, “ ASKON üyesi arkadaşlarla bir arada olmak bizi ziyadesiyle mutlu etti. Bildiğiniz üzere DSİ su alanında çok büyük yatırımlar yapmaktadır. DSİ tarım, enerji, hizmet ve çevre sektörlerinde hizmet vermektedir. Elazığ’a bu alanlarda neler yapabiliriz, Elazığ’ımıza neler katabiliriz değerlendirmesini yapmak üzere bu toplantıya katılıyoruz. ASKON’u düzenlemiş olduğu bu toplantı dolayısıyla tebrik ediyorum” dedi.

 ‘DSİ ELAZIĞ İÇİN GECESİNİ GÜNDÜZÜNE KATTI’

DSİ olarak Elazığ’da gerçekleştirmiş oldukları çalışmalar ile ilgili de bilgiler veren Özgür“Elazığ’ın 2045-2050 yıllarına kadar içme suyu problemini çözecek Hamza Bey Barajımız %70 ‘ler seviyesine ulaşmıştır. Bu barajımız bu yılsonunda bitirilecektir. İsale hattımızda 15 kilometre boru döşeme işi tamamlanmıştır. Toplam ana isale hattı75 kilometreden oluşmaktadır. Günlük kapasitesi 160 bin metreküp olacak arıtma tesisimiz de %60’lar seviyesindedir. Bu projelerimiz en önemli projelerimizdir.  Bir şehrin içme ve sanayide kullanılacak suyu olmadığı takdirde o şehirde hiçbir gelişme göremezsiniz. Kanatlı Barajımız da sulama alanında ortaya koyduğumuz bir projedir. Kanatlı Baraj projesini yapan yüklenici firmamız programından hızlı çalışmaktadır.  Bu barajımız ile Kovancılar ve Karakoçan ilçelerimizin ovaları sulanacaktır. Yine Kovancılar’da 60 bin dekar alanı sulayacak Köklüce Barajımızın çalışmaları sürmektedir. Eyüpbağları Sulaması işletmeden dolayı sürdürülemedi. Bu nedenle Uluova’nın sulamasını  kapalı modern bir sistem olacak şekilde ihale ettik bu projenin enerji kısmını da Güneş Enerji Santrali (GES) ile yapmayı düşünüyoruz. Bu noktada Enerji Bakanlığımız da çalışmalar sürdürülüyor. Bunların dışında Elazığ için birçok gölet çalışmamız bulunuyor. Yine meşhur Şorşor Deresi ile ilgili ıslah çalışmalarımız sürüyor. Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğümüz Elazığ için gecesini gündüzüne katmış durumdadır” dedi. Yapılan açıklamaların ardından ASKON’a katılan yeni üyelere rozet takım töreni düzenlendi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet