Kışın öğretmen, yazın turizm elçisi…

Yaz tatillerinde farklı illerden gelen vatandaşlara Elazığ’ı tanıtarak hediyelik ürünler satan Tuba Polat, kışın öğretmenlik yapıyor, yazın İlimizi tanıtan ürünler satıyor. Boş zamanlarını yöresel ürünler sergileyerek değerlendiren Polat, ziyaretçilerin vazgeçilmezi olan Harput Kürsübaşı Kahvesini almayanların Elazığ’dan bir eksiklikle ayrılacaklarının da altını çiziyor.

Kışın öğretmen, yazın turizm elçisi… Kültür-Sanat

Haber: Recep ALTAY(Özel)

Yaz aylarında ziyaretçi akınına uğrayan Çırçır Şelalesi, misafirlerini şelalenin girişinde Elazığ’ı tanıtan hediyelik eşya satıcılarıyla karşılıyor. İlimizi temsil eden birbirinden güzel ürünlerin olduğu stantlardan biriside Tuba öğretmenin hediyelik eşya sattığı bölüm oluyor. Hoşsohbetiyle ziyaretçileri yanına toplayan Tuba hoca, il dışından gelen vatandaşlara Harput Kürsübaşı Kahvesi satmadan da göndermiyor.

‘KÜRSÜBAŞI KAHVESİ ZİYARETÇİLERİN VAZGEÇİLMEZİ’

Keban Çırçır Şelalesinde 3 yıldır hediyelik eşya sattığını söyleyen Tuba Polat, “Haziran ayı gibi gelip kış mevsimine kadar burada ürünlerimizi satıyoruz. İlimizi tanıtmaya çalışıyoruz. Elazığ’ın yöresel ürünlerini sergiliyoruz. Satışlarımızda gayet güzel. Buraya gelen ziyaretçilerimiz Keban İlçesini gezdikten sonra şelalede yemek yiyorlar. Ardından arkadaşlarına, akrabalarına ya da kendilerine hediyelik eşya alıyorlar. İlimizin insanlarından ziyade farklı illerden gelen insanlar Keban’da bir hatıra olsun diye ürünlerimize talep gösteriyor. Ziyaretçilerin en çok talep gösterdiği İlimizde üretilen Harput Kürsübaşı Kahvesi oluyor. Fiyatlarımızda her bütçeye gayet uygun 10-15 TL civarında. Çırçır Şelalesine gelenler bizlere uğramadan buradan ayrılmasın” diyerek temennide de bulundu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet