Bu yolla trafiğimiz rahat nefes alacak!

Kentimizin en büyük problemlerinden biri trafik. Özellikle şehir merkezinde sağa sola park eden araçlar yüzünden trafik tam bir çileye dönüşüyor.  Bu nedenle yeni yapılan yolların daha kullanışlı olması isteniyor. Şehir trafiğini büyük ölçüde rahatlatacak olduğu öne sürülen Kuzey İmar Yolunda, çalışmalar aralıksız devam ediyor.

Bu yolla trafiğimiz rahat nefes alacak! Güncel

Haber: Metin CAN

Elazığ Belediyesi tarafından şehrin trafiğine alternatif çözüm getirmek amacıyla yapımına başlanan 30 metre genişliğindeki Kuzey İmar Yolu, Çayda Çıra Mahallesi’nden başlayarak Pertek yoluna, oradan da Ulukent’e, Ulukent’ten de Doğukent üzerinden Karşıyaka ve Bingöl yoluna inecek bir bulvar olacak.

KUZEY EKSENLİ TRAFİK AKIŞIMIZ RAHATLAYACAK!

Kuzey İmar Yolu batı yönünde ise Çaydaçıra Mahallesi’nden Keban Yoluna, oradan da Baskil yoluna uzanacak.  Kuzey İmar Yolu, Zübeyde Hanım, Hürriyet, Vali Fahribey ve Gazi Caddeleri başta olmak üzere kentin ana arterlerini oluşturan güzergâhları rahatlatacak. Yapılacak kavşaklarla birlikte yeni bağlantı yollarının oluşturulacağı, bu bağlantı yolları ile şehrimizin Kuzey eksenindeki bütün trafik akışını daha rahat hale getireceği bu yol tamamlandığında görmek istediğimiz tablo. Kuzey İmar Yolunun tamamlandıktan ve ardından peyzaj düzenlemeleri yapıldıktan sonra hemşehrilerimizin hizmetine sunulacak.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet