Eğitim artık Gürtük’ten sorulacak!

Çevre ve Şehircilik, Dışişleri, Gıda Tarım ve Hayvancılık, Gümrük ve Ticaret, Kalkınma, Sağlık ile Milli Eğitim Bakanlıklarına ilişkin atama kararları Resmi Gazete’de dün yayımlandı. Yayımlanan kararnameyle İlimiz Milli Eğitim Müdürlüğüne de geçmiş dönemlerde Elazığ İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı görevini üstlenen Feyzi Gürtürk atandı.

Eğitim artık Gürtük’ten sorulacak! Eğitim

Haber: Kübra TÜRKAN

Resmi Gazetede yayımlanan kararnameyle sadece 4 İlin Milli Eğitim Müdürü değişti. İlimiz Milli Eğitim Müdürlüğü de bu değişimden etkilenen iller arasında ki yerini aldı. Elazığ İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bu kente yabancı olmayan birinin atanması ve uzun yıllar İl Milli Eğitim Müdürlüğünde görev alan birisinin atanması olumlu karşılandı. Peki bu göreve atanan Fevzi Görtürk kimdir? İşte bu da haberimizin detayında;

GÖRTÜRK KİMDİR?

1965 yılında Tunceli ili Çemişgezek ilçesinin Ulukale Köyü’nde doğan Feyzi Gürtürk İlköğrenimini Çemişgezek’te, orta öğrenimini ise Elazığ’da tamamlamıştır. 1988 yılında Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Eğitim Yüksek Okulu Sınıf Öğretmenliği bölümünden mezun olmuş ve daha sonra da Anadolu Üniversitesi Türkçe Öğretmenliği Bölümünü bitirmiştir. Yüksek Lisansını Fırat Üniversitesi’nde Eğitim Yönetimi, Teftişi, Planlaması ve Ekonomisi alanında tamamlamıştır. Gürtürk halen Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde okumaktadır. 1989 Yılında Sivas ilinde öğretmenliğe başlamış ve 2 yıl müdür yetkili öğretmen olarak bu ilimizde görev yapmıştır. 1991 Yılında Elazığ’a atanan Gürtürk, sırasıyla köy ilçe ve il merkezinde çeşitli okullarda görev yapmıştır. 1993 yılında yan dalı olan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliğine geçen Gürtürk, 8 yıl bu görevi yürütmüş; Bu süre içinde Bingöl’de askeri öğretmenlik yapmıştır. 1997 yılında tekrar sınıf öğretmenliğine geçmiş ve 2010 yılına kadar da Elazığ’da farklı okullarda çalışmıştır. 2006 yılında uzman öğretmen olmuştur. Eğitim, öğretim ve yönetim alanında çok sayıda hizmet içi eğitim kurs ve seminerlerine katılmıştır. Görev yaptığı yıllarda üstün başarı ve çalışkanlığı sebebiyle maaşla ödüllendirmeye layık görülmüş; Ayrıca, teşekkür belgesi almış ve sicil notuna göre değerlendirilip kademe ilerlemesi ile ödüllendirilmiştir. 2010 yılında Elazığ İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne Şube Müdürü olarak atanan Gürtürk daha sonra Tunceli Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Fakülte Sekreteri olarak görev yapmış ve 2012 yılından sonra da Elazığ İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde Şube Müdürü olarak görev yapmıştır.  İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktayken Elazığ İl Milli Eğitim Müdürlüğüne atanan Gürtürk evli ve iki çocuk babasıdır.

 

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet