Başkentteki Gakgolar Peynirli Ekmek Pikniği’nde buluşacak

Ankara Elazığ Kültür Derneği tarafından düzenlenen geleneksel Peynirli Ekmek Pikniği 9 temmuz tarihinde Kahramankazan Piknik ve Spor Alanında yapılacak

Başkentteki Gakgolar Peynirli Ekmek Pikniği’nde buluşacak Güncel

Songül DURSUN

Ankara’da bulunan Elazığ Kültür Derneği tarafından geleneksel hale getirilen Peynirli Ekmek Pikniği  bu yıl da Kahramankazan Piknik alanında yapılacak. Yapılacak olan etkinliğe aracı olmayıp da etkinliğe katılacak hemşehrilerimiz için aynı gün saat 08:30'da Sezenler Sokak Atatürk Lisesi önünden otobüs kaldırılacak. Geri dönmek için yine piknik alanından saat 19:30'da otobüs hareket edecek. Elazığ Kültür Derneği Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ergün’ün sunumuyla gerçekleşecek olan piknik programı kapsamında Murat San yönetiminde folklor gösterisi, davul klarnet eşliğinde misafir halayları, Cihat Yaman programı, çocuk yarışmaları, dernek mahalli korosu konseri, Baha Kabaklı programı düzenlenecek.

Elazığ Kültür Derneği Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ergün düzenlenecek piknik hakkında yaptığı açıklamada “Geleneksel olarak her yıl gerçekleştirdiğimiz Peynirli Ekmek Pikniğinde Elazığ’dan gelecek olan üç kıymetli işinin erbabı olan fırıncı ustalarımız ile Kahramankazan Piknik Alanında misafirlerimize fırından sıcak olarak peynirli ekmek hizmeti verilecek. 9 Temmuzda birlik ve beraberliğin, kardeşliğin ve hemşehriliğin tam anlamıyla yaşandığı herkesin keyif aldığı bir gün yaşanacağına inanıyoruz. Desteklerinden dolayı Kahramankazan Kaymakamı hemşerimiz Engin Aksakal ve Belediye Başkanı Lokman Ertürk’e, yönetim kurulumuza ve  hemşerilerimize teşekkür ediyorum. Tüm hemşehrilerimizi Peynirli Ekmek Pikniğimize bekliyoruz” şeklinde konuştu.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet