Alpay, Birleşik Krallık Milli Günü resepsiyonundaydı!

Milli Savunma Bakan Yardımcısı Şuay Alpay, İngiltere Büyükelçiliğinde, Birleşik Krallık Milli Günü resepsiyonuna katıldı.

Alpay, Birleşik Krallık Milli Günü resepsiyonundaydı! Güncel

Bakan Yardımcısı Şuay Alpay ile birlikte Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Genel Kurmay Başkanı Hulisi Akar, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, Hava Kuvvetleri Komutanı Abidin Ünal ve çok sayıda yabancı ülke üst düzey temsilcileri katıldı. Bakan Yardımcısı Şuay Alpay, İngiltere Büyükelçisi Richard Moore ile resepsiyonda yapmış olduğu görüşmede Birleşik Krallık Milli günü ve Sayın Kraliçe Elizabeth’in doğum gününü kutladı.

MİLLİ SAVUNMA SANAYİDE İŞ BİRLİĞİ YAPIYORUZ!

Türkiye ve Birleşik Krallık ilişkilerinin asırlara dayanan köklü bir tarihi olduğunu ve Birleşik Krallık, geçmişte Osmanlı İmparatorluğu döneminde düzenli diplomatik ilişki tesis ettiğimiz ilk ülkelerden birisi olduğunu ifade etti. Birleşik Krallık’la stratejik işbirliğimizin savunma sanayi alanında da geliştiğini görmekten memnuniyet duyuyoruz. Bildiğiniz gibi, Başbakan May’in ziyareti sırasında, Milli Muharip Uçak Projesi (TF-X) ile ilgili olarak BAE Systems (Sistıms) ve TAI arasında "Ana İlkeler Sözleşmesi" (Heads of Agreement) akdedildiğini hatırlatarak,  anılan proje çerçevesinde Kale Grup ile İngiliz Rolls-Royce arasında uçak motoru yapma konusunda kararlaştırılan işbirliği, 9-12 Mayıs 2017 tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirdiğimiz IDEF Fuarı esnasında kamuoyuna açıklandığını ifade etti. (Bülten)

 

 

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet