Sıcaktan bunalan vatandaş Sivrice’ye akın etti

Aşırı sıcaklıklar her geçen gün artıyor. Son ölçümlere göre İlimizde sıcaklıklar 44 dereceyi buldu. Hal böyle olunca vatandaşlar Sivrice Gölü’ne akın ediyor.

Sıcaktan bunalan vatandaş Sivrice’ye akın etti Yaşam

Haber: Sami ÖZER

Yurdun büyük bir bölümünü etkisi altına alan aşırı sıcaklıklar İlimizi de olumsuz etkiliyor. Aşırı sıcaklar nedeniyle bunalan vatandaşlar ise bazen yüzülmemesi gereken sularda yüzüyor. Bu tür olaylarda canından bile olanlar var. İş temposundan yorulan ve aşırı sıcaklıklardan etkilenenlerin hafta sonu adresi ise Sivrice Gölü… Çocuklarıyla birlikte hafta sonunda Sivrice Gölü’nün yolunu tutanlar güvenli bir yerde yüzmenin yanında doyasıya piknikte yapabiliyorlar.

KAPASİTE YETERSİZ

 İlimizin bir numaralı tatil merkezi olan Sivrice vatandaşlara yüzme ve piknik alanı sağlarken, isteyenler de keyfince tatil yapabiliyor. Sivrice özellikle hafta sonunda dolup taşıyor. Hal böyle olunca Sivrice Galaksi Tatil Köyü’nün kapasitesi de yetersiz kalabiliyor.

‘YARIM SAAT PİKNİK YERİ ARADIK’

Aşırı sıcaklıklarla birlikte bu yıl daha da artan misafir sayısı Sivrice Gölü’nde bulunan tatil köyünün kapasitesinin daha da genişletilmesi gerektiğini gösteriyor. Hafta sonunu doya doya eğlenerek geçirmek istediğini belirten Ahmet Buğur, “Buraya ailemle biraz geç saate geldim. Yaklaşık olarak yarım saat piknik yapacak yer aradık. Kesinlikle bu kadar yoğun olmasını beklemiyordum.   Yer bulduktan sonra mangalımızı yakarak doyasıya eğlendik. Ama gelenler bazen yer bulamadıklarından geri gidiyorlar” dedi.

‘KAPASİTE ARTIRILMALI’

İlimizde tatil yapılacak nadir yerlerden biri olduğunu ifade eden Aşkın Taşdemir ise, “Burası piknik yapmak için çok ideal bir yer. Çünkü eşsiz bir manzaranın yanında aynı zamanda yüzme şansı da var. Ancak boş alan bulmak bazen imkansız. Bu çok üzücü. İnsanlar burada dip dibe adeta. Boş alanlar var ama ağaç olmadığı için insanlar gidip oturamıyor. Ağaçlar daha yeni ekilmiş. Keşke dışarıdan daha büyük ağaçlar getirilip ekilseydi. Çünkü kapasite gerçekten şu an yetersiz kalıyor. İnsanların buradaki tek sıkıntısının bu olduğunu düşünüyorum. Bir de girişte 10 lira gibi bir ücret var. Bu bence ideal bir ücret. Çünkü gelenler genellikle arabalarıyla geliyor ve arabaların içerisinde en az 5-6 kişi olabiliyor. Bunun dışında burası çok yoğun olduğundan suya girilen yerde biraz kirlilik var. Sahil alanı biraz daha genişletilmeli diye düşünüyorum” şeklinde açıklamalarda bulundu. 

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet