CHP’den mutlu eden hediye

CHP Elazığ İl Teşkilatı ve Engelliler Federasyonun işbirliğiyle hediye edilen tekerlekli sandalye engelli Ayfer’i mutlu etti.

CHP’den mutlu eden hediye Siyaset

Haber: Faik AKGÜN

CHP Elazığ İl Örgütü’nün Engelliler Federasyonu ile yaptığı görüşmeler sonrasında engelli Ayfer tekerlekli sandalyeye kavuştu. Sandalyenin teslimi töreninde açıklamalarda bulunan CHP Elazığ İl Başkanı Zeki Kaplan, “Bugün yoksul bir ailemizi ziyaret ettik. Daha önce de bu ailemizi ziyaret ederek gıda yardımında bulunmuştuk. Bu ziyaretimiz sırasında doğduğu günden bu yana yatağa mahkum olan Ayfer kardeşimizi görme fırsatı yakalamıştık.  Ayfer kardeşimizin hayata yeniden tutunabilmesi en azından dışarıya rahatlıkla çıkabilmesi için tekerlekli sandalye gerekliydi. Tekerlekli sandalye için Engelliler Federasyonu ile irtibata geçtik. Federasyon Başkanımız Tuncay Bey ve yardımcısı Fethi Bey’in yardımlarıyla bu sandalyeyi temin ettik ve bu sandalyeyi bugün bu kardeşimize verdik. Sizin aracılığınızla engelli kardeşlerimize desteklerimizin artarak süreceğini bu noktada engellilerimizin partimizi ziyaret ederek ihtiyaçları olan araç ve gereçleri bize bildirmelerini istiyorum” dedi.

’ŞEHRİ YÖNETENLERİN DE DUYARLI OLMASINI İSTİYORUM’

Engeliler Federasyonu Başkan Yardımcısı Fethi Tutum ise yaptığı değerlendirmede engellilere karşı duyarlılık gösterilmesi gerektiğini belirterek, “Unutmayalım ki hepimiz birer engelli adayıyız. Bu nedenle engellilere karşı duyarlılık gösterelim. Bugün Elazığ’da engellilerin rahatlıkla hayatın içine dahil olabileceği bir düzenlemenin olmadığını görüyoruz. Bu noktada şehri yönetenlerin de duyarlı olmasını istiyorum” ifadelerini kullandı

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet