A takımı uçuruma mı götürecek?

Elazığspor Kulübü tarafından yaklaşık 1 Milyon TL’lik ödemesinin yapılmadığı Segbefia sorununda tehlike devam ediyor.

A takımı uçuruma mı götürecek? Spor

Kadir DEVİR

Ekonomik sıkıntıları devam eden Elazığspor’un geçmiş dönemde kadrosunda bulunan ve FIFA’lık olduğu bazı oyunculara gerekli ve düzenli ödemeleri gerçekleştiremediği iddia edilmişti. İlk olarak gazetemizin duyurduğu “Segbefia isterse küme düşürülecek.” şeklindeki haberde bu oyuncu ödemesi için ek süre alındığı ancak yaklaşık 1 Milyon TL’lik ödemenin yapılmadığı iddia edilmiş ve bu durumdan ötürü bordo-beyazlıların küme düşürüleceği öne sürülmüştü. Haberimizde ayrıca; “Öne sürülen bilgilere göre Elazığspor tarafından Vitolo’ya 400 Bin TL, Ongjen Vranjes 150 Bin TL ve Sollied için de 200 Bin TL’lik ödenmesi gerekiyordu. Segbefia için de yaklaşık 1 Milyon TL ödemesi gereken temsilcimin bu ödemeleri yapamadığı iddia edildi. Bu giderler için ek süre alındığı ancak bu süre zarfında da ödeme yapılmadığı da ileri sürülürken, bunun sonucunda Elazığspor’a ciddi cezaların gelebileceği belirtiliyor.” İfadeleri yer almıştı.

CEZA GELEBİLİR

Gelişmelerin ardından özellikle Segbefia sorununun Elazığspor için büyük bir problem teşkil edebileceği öğrenilirken, bu futbolcu ile anlaşılamaması durumunda temsilcimizin cezai yaptırımlara maruz kalabileceği iddiaları da artarak devam etti.

KARAHAN ÇELİK; “ELAZIĞSPOR’A SIKINTI YAŞATABİLİR.”

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Elazığspor Kulübü 2. Başkanı Karahan Çelik, Segbefia’nın alacaklarından ötürü Elazığspor’a sıkıntı yaşatabileceğini ve durumun FIFA’da olduğunu kaydetti. Öte yandan Karahan Çelik Segbefia sorununu A takımı uçuruma götürebilecek bir borç olarak tanımladı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet