“Yolsuzlukla suçlayan varsa, hesaplarımızı incelesinler!”

Elazığspor Kulübü 2. Başkanı Karahan Çelik; “Eğer Elazığspor üzerinden yolsuzluk yapılıp yanlış yönetim olsaydı bu borçlar kapatılmazdı.”dedi. Çelik ayrıca; “Elazığspor’u bir adım olarak kullanmak isteyen farklı kişiler olduğunu sezdik. Kurt ve kuş benzetmesi kişisel amaçlarına ulaşma mantığında olanlar içindi.”ifadelerinde bulundu.

“Yolsuzlukla suçlayan varsa, hesaplarımızı incelesinler!” Spor

İbrahim KARAKULAK

Elazığspor Kulübü 2. Başkanı Karahan Çelik Kanal 23 Televizyonu’nda yayınlanan Telefinal programında önemli açıklamalarda bulundu. İlk olarak görevi bırakma kararlarının arkasında bir çok sebebin yattığını kaydeden Çelik; “Yönetimin kararı doğrultusunda genel kurul oldu. Mevcut yönetim görevine  kaldığı yerden devam ediyor.  Bizim bırakma kararımızın arkasında epeyce sebepler var. Şunu yapmaya hazır olduğumuzun mesajını hep verdik. Biz her daim bırakmaya da hazırız. Buraya yapıştık ayrılmayız diye bir niyetimiz yok. Bizim kadar hedefe götürecek bir aday olursa bırakırız ama bu herkese de bırakacağımız anlamına gelmiyor.”dedi.

“81 MİLYON TL BORÇ YÜKÜNÜ ÜZERİMİZDEN ATTIK”

Geçtiğimiz yıl görevi 100 Milyon TL borç ile devraldıklarını dile getiren Çelik, şu an toplam borcun 39 Milyon TL olduğunu bir kez daha hatırlatarak; “Geçtiğimiz yıl görevi devraldığımızda borç 100 Milyon TL idi. Geçen sezonun borçları da 20 Milyon TL kadardı. Bunun içerisinde SSK tutarları da mevcut tabi. Yanı sezonun borçları toplam 120 Milyon TL. Bu borçlardan 39 Milyon TL’si kaldı. Biz 81 Milyon TL borç yükünü üzerimizden attık.”diye konuştu.

“ÖNÜMÜZDEKİ BİR İKİ HAFTA İÇERİSİNDE HUKUKİ SÜREÇ BAŞLAMIŞ OLACAK”

Elazığspor Kulübü eski yönetimi ile ilgili de açıklamada bulunan Karahan Çelik, daha önce bahsettikleri hukuk mücadelesi konusuna yenide değindi ve; “Hukuk mücadelesinin verileceği sözünü de vermiştik. Geriye dönük 5 yıl incelendi ve ciddi bulgular çıktı. Her futbolcu ve ödemenin detayına girince bir şeyler çıkıyor. Bizim muhasebeci arkadaşların da denetimleri sürdü. Hukuki boyutu başlatacağız. Hızlı bir adım atarak yanlış yapmak istemiyoruz. Bu dava uzun ve zorlu bir süreç olacak. elimizi ne kadar sağlam tutarsak iyi olacak. hukuk adamlarından görüşler alıp istişarelerde bulunduk. Önümüzdeki bir iki hafta içerisinde hukuki süreç başlamış olacak. Taraftarlarımız 3-5 ayda sonuç alınacak diye düşünmesin çünkü uzun soluklu bir süreç olacak.”şeklinde konuştu.

KURT-KUŞ BENZETMESİNE AÇIKLIK GETİRDİ

Seçimli Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı’nda “Elazığspor’u kurda kuşa yem etmeyiz.” Diyen 2. Başkan Çelik, bu ifadesiyle kimi ya da kimleri kastettiğini de kaydederek; “Süreci herkes yakından takip etti. Sedat Karataş’ın görevi bırakma amacı Elazığspor’u yönetmek isteyen yöneticilerimizin ön ünü açmak içindi. Süreçte birileri başkanlık açıklaması yapıyor. Listeler yapılıyor. Duyumlar da aldık. Bir kaçı ile bizzat görüştük. Destek olmak amacıyla. Ama aldığımız cevaplar manidar ve mantık dışıydı. İlin yöneticileri,  belediye başkanı valisinin televizyona çıkarak şu kadar para veriyoruz denmesinin istendiği belirtildi. Bunun bir sonraki aşaması muhtemelen senet versinler olacaktı. Belediye başkanımız zaten gelecek olan yönetime destek olacağını açıklamıştı. Siyasiler de açıkladı. Bir miktar paranın garantisini alarak göreve gelmek öncelikle camiaya yakışmaz. Elazığspor başkanlık koltuğunda oturmak bir şereftir. Bu tür söylemler de kimseye yakışmaz. Sanki Elazığspor’u bir adım olarak kullanmak isteyen farklı kişiler olduğunu sezdik. Kurt ve kuş benzetmesi kişisel amaçlarına ulaşma mantığında olanlar içindi.”dedi.

“UZMAN KİŞİLERİ GETİRTİP BAKTIRSINLAR”

Kendilerini yolsuzlukla suçlayanların kulübe giderek hesapları detaylı bir şekilde incelemesini de isteyen 2. Başkan Karahan Çelik, yolsuzluk yapılmış olsaydı borçların ödenmeyeceğini kaydetti. Çelik; “Elazığspor üzerinden yolsuzlukla suçlayan varsa, hesaplarımız açık. Kulübe gelsinler hesaplarımızı önlerine koyalım. Baksınlar kararlarını versinler. Kendileri anlamıyorsa kendilerinin belirleyeceği uzman kişileri getirtip baktırsınlar. İftira, yalan ve yanlış duyumlarla karalamak çok kolay. Eğer Elazığspor üzerinden yolsuzluk yapılıp yanlış yönetim olsaydı bu borçlar kapatılmazdı. Sportif basarı elde ettik ve transfer yaptık deyip borcumuz da arttı demedik.”diye konuştu.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet