Sadece yapmakla olmuyor!

Kentimizin merkezinde nefes almaya olanak sağlayan sınırlı sayıda mekân var. Bunların biride Kültürpark. Ancak son günlerde Kültürpark içerisinde de nefes almak bir hayli imkânsız.

Sadece yapmakla olmuyor! Güncel

Özel Haber: Kübra TÜRKAN

2015 yılında yapılan Kültürpark’tan havaların ısınmasıyla birlikte zaman zaman yükselen kokular ne yazık ki vatandaşı rahatsız ediyor. Suni göletler yeterince temizlenmeyince ortaya çıkan bu kokuya da şaşırmamak lazım. Bu durumda akıllara Sadece yapmakla olmuyor, yapılana bakılması da şart! Lafını getiriyor.

Kültürpark Kent merkezimizde bulunan nefes alabildiğimiz nadir mekanlardan birisi, özellikle üniversite öğrencilerin şehrimizde olduğu zamanlar burası çok daha hareketli, havaların ısınmasıyla gündüz ıssız bir kenti anımsatan park, akşamları biraz daha cazip bir hale gelse de parkın içerisinde bulunan suni göletlerin yeterince temizlenmemesi hava sıcaklığının 44° ‘ye ulaştığı şu günlerde ciddi bir kötü kokuya sebep veriyor. Vatandaşlar yapılan güzel işlerin yapıldıktan sonra da bakımın yapımın yapılması gerektiğini ifade ederek bu konuda sorumlulara sesleniyorlar. Yetkililerin çok daha geç olmadan bu sorunu çözmesini bekliyorlar.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet