Bolu’dan 4 madalya ile dönüyoruz

Bolu’da düzenlenen 15 Temmuz Şehitleri Türkiye Büyükler, Gençler, Yıldızlar, Minikler Kick Boks Şampiyonası’ndan Elazığ 4 madalya ile dönüyor. İlimizin başarılı sporcuları 3 bronz ve 1 de gümüş madalya kazandı.

Bolu’dan 4 madalya ile dönüyoruz Spor

A.İbrahim KARAKULAK/Özel

K1 Teknik Kurul Üyesi Zülfü Topuz; “Hedefimiz önümüzdeki yıl Türkiye şampiyonasını Elazığ’da yapmak.”

 

15 Temmuz Şehitleri Türkiye Büyükler, Gençler, Yıldızlar ve Minikler Kick Boks Şampiyonası Bolu'da  gerçekleştirildi. Türkiye Kick Boks Federasyonu’nun 2017 faaliyetlerinde yer alan  ve Bolu Karaçayır Mahallesi Tesisleri’nde düzenlediği şampiyonaya 81 ilden büyükler, gençler, yıldızlar ve minikler kategorilerinde 3 bin 500'e yakın sporcu katıldı. Bu önemli organizasyona Elazığ’dan da Son Hilal Spor Kulübü sporcuları iştirak etti.

3 BRONZ 1 GÜMÜŞ

Elazığlı kick boksçular organizasyonda 4 madalya kazandı. 3 bronz, 1 de gümüş madalyaya uzanan sporcularımızdan 56 kiloda Şeyma Saltık büyük bayanlar, 56 kiloda Cansu Özdemir genç bayanlarda, 70 kiloda Kader Özdemir büyük bayanlarda bronz madalya, 69 kiloda Berkay Bay yıldız erkeklerde Türkiye 2.’si olarak gümüş madalya kazandı.

“ORGANİZASYONA 81 İLDEN DE KATILIM SAĞLANDI”

Organizasyonla ilgili gazetemize özel açıklamalarda bulunan Kick Boks Siyah Kuşak Dördüncü Dan Milli Takım Antrenörü Zülfü Topuz, başarılı sporcuları tebrik ederek; “Bolu’da gerçekleştirilen 15 Temmuz Şehitleri Türkiye Büyükler, Gençler, Yıldızlar, Minikler Kick Boks Şampiyonası’na oldukça yoğun bir katılım oldu. organizasyona 81 ilden de katılım sağlandı. Turnuva boyunca bütün mücadeleler çok çekişmeli geçti. Çok şükür sporcularımız canla başla müsabakalar gerçekleştirdiler. Ellerinden gelenin en iyisini yaptılar. Elazığ’a 4 madalya ile dönüyoruz. Son Hilal Spor Kulübü olarak 56 kiloda 2 bronz, 70 kiloda bronz ve 69 kiloda gümüş madalya kazandık. Turnuvada başarılı olan sporcularımın hepsini canı gönülden kutluyorum. İnşallah seneye nasip olursa daha da başarılı olarak ilimizin ismini en iyi şekilde duyurmaya devam edeceğiz.”şeklinde konuştu.

BOLU DÖNÜŞÜ NİĞDE HAZIRLIKLARI BAŞLAYACAK

Öte yandan organizasyonun ikinci ayağı Niğde’de düzenlenecek. Daha sert kategori olan K1 gibi branşlarda gerçekleştirilecek olan turnuva 20 Temmuz Perşembe günü start alacak. Elazığ olarak bu organizasyona da katılacaklarını dile getiren Zülfü Topuz, Bolu’dan döner dönmez Niğde’deki turnuva hazırlıklarına başlayacaklarını kaydetti. Deneyimli çalıştırıcı; “20 Temmuz’da Niğde’de de bir Türkiye şampiyonası organizasyonu yapılacak. Bolu’dan döner dönmez Niğde’deki bu önemli organizasyonun da hazırlıklarına başlayacağız. Buradaki turnuvada da elimizden geleni yapacağız. İnşallah hayırlı sonuçlarla dönerek Elazığ’a yakışır neticeler alırız.”dedi.

TÜRKİYE ŞAMPİYONASI ELAZIĞ’DA MI OLACAK?

Kick Boks Siyah Kuşak Dördüncü Dan Milli Takım Antrenörü Zülfü Topuz ayrıca sürpriz bir açıklamada bulundu. Elazığ ASKF’de yönetim kurulu üyeliği görevini yürüten Kick Boks Siyah Kuşak Dördüncü Dan Milli Takım Antrenörü  Zülfü Topuz’un ayrıca Kick Boks Federasyonu K1 Teknik Kurul Üyeliğine seçildiği belirtildi. Ayrıca önümüzdeki yıl Kick Boks Türkiye Şampiyonası’nın Elazığ’da yapılabilmesi için gerekli çalışma ve girişimlerin başlatıldığı belirtilirken Topuz konuya ilişkin şu açıklamada bulundu; “Elazığ olarak kick boksta önemli yerlerdeyiz. Başarı ile bu branşta adımızı duyurmaya devam ediyoruz. İnşallah bizim hedefimiz önümüzdeki yıl Türkiye şampiyonasını Elazığ’da yapmak.” İfadelerinde bulundu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet