Vali Kaldırım, mesaisine başladı

Yayımlanan son Valiler Kararnamesi ile İlimize atanan Çetin Oktay Kaldırım mesaisine başladı.

Vali Kaldırım, mesaisine başladı Güncel

Haber: Faik AKGÜN

Elazığ’ın yeni Valisi Çetin Oktay Kaldırım mesaisine şehit Fethi Sekin’in kabrini ziyaret ederek başladı. Şehit Sekin’in Baskil’de ki  kabrini  ziyaret ettikten sonra Elazığ’a gelen Vali Kaldırım, hükümet konağı önünde kendisini bekleyen kamu kurum ve kuruluşlarının müdürleriyle ve ilçe kaymakamlarıyla tanıştı. Tanışma törenin ardından ilk açıklamasını yapan Vali Kaldırım, “Bir medeniyet ve fazilet beldesi, ismiyle müsemma aziz ilimizde bugün göreve başlamış olmamın hazzını ve şerefini yaşamaktayım. Biz Elazığlılar vatan sevgisi, kadim insanlık değerleri, bayrak ve millet aşkıyla temayüz eden aziz bir beldenin asil insanlarıyız. En büyük marka değerimiz bütün bu değerlerle teçhiz edilmiş, binlerce övgüye mazhar olmuş ve yiğitlik, mertlik nişanesi ‘Gakko’ ismiyle markalaşmış insanlarımızdır. Bundan sonra artık bizde bu kıymetli ailenin bir ferdi olarak, yaptığımız işin ruhuyla, aşkıyla ve hazzıyla hizmet emek için buradayız. Şunu gururla ifade etmek isterim ki; Elazığ gibi Anadolu’nun kalesi, kapısı, mayası ve özü diyebileceğimiz bir ilde görev almış olmak, vatanımız ve aziz vatandaşlarımız için hizmet etme şerefine nail olmak, şahsım için şereflerin en büyüğüdür ve bir iftihar vesilesidir.”dedi.

‘İLİMİZİN BUGÜNÜ VE YARINI BİZİM SORUMLULUĞUMUZDA’

 Şehrin bir bütün olarak geleceğinin sorumlulukları altında olacağını belirten Kaldırım “İnsanımızın yaşamını koruma ve güvence altına alma, huzur ve refahın hakim olduğu müreffeh bir mekan oluşturma, gelişme, kalkınma, cazibe merkezi olma ve yatırımlar için güvenli, huzurlu ve sağlıklı bir ortam ve iklim oluşturma yine bizim sorumluluğumuzda olacaktır. Bu ülkenin kimsesizi ve yetimi, garip ve gurebası, şehit ve gazisi, mukimi ve yolcusu, engellisi ve masumu, geleceğimizin nişanesi kundaktaki bebeği, umut ışığımız genci, varlık sebebimiz yaşlısı velhasılı bütün renk, doku ve desenleriyle topyekün bütün ilimizin refahı, esenliği, huzuru, bugünü ve yarını bizim sorumluluğumuzda olacaktır. Vatandaşımızın huzur içinde başını yastığa koyması; uyandığı yarınından emin olması bizim sorumluluğumuzda olacaktır. Kamunun etkin, hızlı ve yerinde çalışmalarla hizmet standartlarını yükseltmek ve insan yaşamını kolaylaştıran yaşanabilir bir ortam oluşturmak; bizim sorumluluğumuzda olacaktır. Yatırım ortamını iyileştirme, ilin marka değerini artırma, tarım, hayvancılık, su ürünleri, turizm, sağlık, eğitim, spor gibi alanlarda yeni yatırımlarla katma değer oluşturma, markalaşma, bir çekim merkezi haline gelme ve sektörel çeşitliliği sağlama önemli sorumluluk sahamız olacaktır.” ifadelerini kullandı

‘DEVLETİ EFENDİ DEĞİL HİZMETKÂR KILACAĞIZ’

Terör ve hizmet başlıklarıyla ilgili olarak da değerlendirmelerde bulunan Kaldırım, “Terörün temel hedefi olan korku ortamının oluşması, gündelik hayatın işlemez hale gelmesi, temel hak ve özgürlüklerin, kamu düzeni ve güvenliğinin olumsuz etkilenmesi, toplumun yaşam standardının, refahının ve huzurunun bozulmasına şedit bir şekilde mani olmak için emniyet ve güvenlik noktasında devletin kararlı koruyuculuğunu temin etmek yine bizlerin en temel görev ve sorumluluğumuz olacaktır. Bütün bu sorumluluklarımızı yerine getirirken devleti efendi değil hizmetkar kılmak, kamuyu değil vatandaşı merkeze alan hadim kamu yönetimi anlayışını hakim kılmak, bürokrasiyi, vatandaşımızın hayatını kolaylaştıran bir enstrüman haline getirmek; şefkatli ve merhametli bir yaklaşımla milletin devletiyle muhabbetle kucaklaşmasını sağlamak, ona hizmette ibadet aşkını şiar edinmek, hakka tabi olmak, haksızlığa karşı vicdanlı davranmak, asırların birikimi, değer yüklü kadim medeniyetimizin ve yönetim anlayışımızın damıtılıp öz haline getirildiği ‘insanı yaşat ki devlet yaşasın’ anlayışıyla hareket etmek, vatandaşı merkeze alarak onu hizmetin ve devletin asıl sahibi olarak gören devlet anlayışını hayata geçirmek temel prensibimiz olacaktır.” diyerek açıklamalarını sonlandırdı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet