Gençler yazın da spora doyacak!

20 branşta faaliyet gösteren İl Spor Merkezleri’ne çocuklardan ve gençlerden katılımın oldukça yoğun olduğu bildirildi. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Sedat Acar; “Biz istiyoruz ki okulların da tatil olduğu bu dönemde ne kadar gencimiz varsa, bu çocuklarımızın ve gençlerimizin hepsi gelsinler spor merkezlerinde değerli antrenörlerimizin eşliğinde sportif aktivitelere katılsınlar.”dedi.

Gençler yazın da spora doyacak! Spor

Kadir DEVİR

Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü tarafından her yıl düzenlenen İl Spor Merkezleri açılışı Yakup Kılıç Spor Salonu’nda geçtiğimiz gün coşkulu bir şekilde gerçekleştirilmişti.

BAŞARILI SPORCULAR KIŞ DÖNEMİNDE DE DEVAM EDECEK

Ülke nüfusunun büyük bir bölümünü oluşturan çocuk ve gençlerin serbest zamanlarını en iyi şekilde değerlendirmelerini sağlayarak, onları zararlı alışkanlıklardan korumak, ruhen ve bedenen sağlığı yerinde sportmen bir nesil oluşturmak amacıyla 81 il merkezinde her yıl uygulanan İl Spor Merkezleri Yaz Spor Okulları’nda bir çok branşta organizasyonlar düzenlenecek. Yaz döneminde devam edecek olan merkezlerde başarılı olan sporcuların kış döneminde de spora kazandırılması amaçlanıyor.

BRANŞLARDA YOK YOK

Elazığ Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü de bu kapsamda bu yıl 20 spor branşında kurs açmıştı. Bu branşlar atletizm, badminton, basketbol, futbol, yüzme, tenis, judo, taekwondo, kick-boks, karate, wushu, güreş, hentbol, boks, cimnastik, masa tenisi, okçuluk, satranç, voleybol ve engelliler olarak dikkat çekiyor.

TALEP YOĞUN

Öte yandan minik ve genç sporcuların da İl Spor Merkezleri’ne olan ilgisinini yoğun olduğu belirtildi. Yaz döneminde hem sosyal aktivite hem de spor yapmak isteyen öğrencilerin oluşturulan 20 branşa da katıldığı ve yaz döneminde spor yapacağı bildirildi.

“ÇOCUKLARIMIZIN VE GENÇLERİMİZİN HEPSİ GELSİNLER”

Konuyla ilgili geçtiğimiz gün açılışta konuşan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Sedat Acar çocukları ve gençleri spor yapmaya davet ederek; “Bu yıl İl Müdürlüğü olarak 20 spor branşında kurs açıyoruz. Atletizm, Badminton, Basketbol, Futbol, Yüzme, Tenis, Judo, Taekwondo, Kick-Bok, Karate, Wushu, Güreş, Hentbol, Boks, Cimnastik, Masa tenisi, Okçuluk, Satranç, Voleybol, Engelliler branşları olacak. Biz istiyoruz ki okulların da tatil olduğu bu dönemde ne kadar gencimiz varsa, bu çocuklarımızın ve gençlerimizin hepsi gelsinler spor merkezlerinde değerli antrenörlerimizin eşliğinde sportif aktivitelere katılsınlar. Hem kendi zihinsel gelişimlerini tamamlasınlar, hem ruhi güzelliklerini ortaya çıkarsınlar, hem de orada güzel arkadaşlıklar oluştursunlar ve yeni eğitim ve öğretim dönemine de hazır bir şekilde katılsınlar. Yaz Spor okullarının yürütülmesinde başta antrenörlerimiz olmak üzere tesislerimizde çalışarak çocuklarımıza temiz, hijyen ve huzurlu bir ortam sağlayan tüm personelimize teşekkür ediyorum. İnsanlara sevgiyle bakınız, hoş görüyle bakınız ve bizim geleceğimiz de bu anlayış içinde çok daha güzel olacaktır.”ifadelerinde bulundu.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet