Yeni Vali Çetin Oktay Kaldırım Memleketimizde

21.06.2017 tarihli Resmi Gazetede yayınlanan Valiler Kararnamesi ile Vali Murat Zorluoğlu’nun Van iline atanması ile Elazığ Valiliğine atanan İçişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığını vekâleten yürüten Çetin Oktay Kaldırım ve ailesi dün memleketimize geldi.

Yeni Vali Çetin Oktay Kaldırım Memleketimizde Güncel

Hava yoluyla Elazığ Havalimanı’na dün saat 17.30 sıralarında inen Elazığ’ın yeni Valisi Çetin Oktay Kaldırım görevine başladı. Elazığ Havalimanı’n da Vali Çetin Oktay Kaldırım’ı, Vali Vekili Mustafa Gül, Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Vali Yardımcısı Mehmet Fevzi Dönmez, İl Emniyet Müdürü Doğan Cangül, İl Jandarma Komutan Vekili Albay Osman Küçük karşıladı. Bir süre protokol üyeleriyle sohbet eden Vali Kaldırım daha sonra Havalimanından ayrılarak Valilik Konutuna geçti.

VALİ KALDIRIM  KİMDİR?

Çetin Oktay Kaldırım Çaykara Ulucami’den Bayburt’a göçen Kaldırım ailesinin evladı olarak 04.01.1974 tarihinde Bayburt’ta doğdu. İlk ve orta öğrenimini Bayburt, lise öğrenimini ise Erzurum’da tamamladı. 1998 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu. 26.11.1998 tarihinde Gümrük Müsteşarlığında Ekonomik İşbirliği Teşkilatı (ECO) alanında uzman yardımcısı olarak görev yaptı. İçişleri Bakanlığının açmış olduğu kaymakam adaylığı sınavını kazanarak Mülki İdare Amirliğine intisap etti. Kaymakam adaylığı kursunu üstün başarıyla tamamladıktan sonra on yıl süreyle Türkiye’nin birçok bölgesinde kaymakam ve Vali Yardımcısı olarak görev yaptı. Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı’nda Genel Sekreter olarak görev yapmaktı. 2008 yılında Singapur’da Kamu Yönetimi ve Yönetişimi alanında eğitim aldı. 2008-2009 İngiltere’de Portsmouth Üniversitesi’nde Kamu Yönetimi ve Avrupa Birliği dalında master programına katıldı. 2012 ve 2013 yıllarında Japonya’da kırsal kalkınma, afet yönetimi ve Japon kamu yönetimi örgütlenmesi hakkında programlara katıldı. Ayrıca yurtdışında birçok çalışma programı, toplantı ve resmi ziyarete katıldı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu döneminde İçişleri Bakanlığında Vekaleten Müsteşar Yardımcılığına atandı. Kaldırım, son yayınlanan valiler kararnamesi ile 21.06.2017 tarihinde Elazığ Valiliği'ne atandı. Çetin Oktay Kaldırım evli ve üç çocuk babası olup İngilizceyi çok iyi düzeyde, Almancayı ise orta düzeyde bilmektedir. (Haber Merkezi)

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet